Eski bakanın otomobili kaçak çıktı

Eski bakanın otomobili kaçak çıktı
İstanbul Polisi'nin araç vurgunu operasyonu Devlet eski Bakanı Cavit Çağlar'a ulaştı. Diğer şüpheli ve mağdur ise Cevahir Ailesi.
Kaçak lüks otomobil soruşturmasında, eski bakanlardan Nergis Holding Başkanı Cavit Çağlar’ın da arabasına da el konuldu. Aracı Çağlar’ın kızı ve Olay TV’nin sahibi Yasemin Çağlar Kaya’nın kullandığı belirlendi.
 
Bir ihbarı değerlendiren İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü dedektifleri, 2012'de Çiftkurtlar Otomotiv firmasının ABD’den lüks otomobil ithal ettiğini, bu otomobilleri de sahte evraklarla düşük beyanda gösterip ithalat yaptıklarını belirledi. Soruşturmayı derinleştiren uzman polisler, vurgunu yapan firmanın ikinci el otomobilleri sıfırmış gibi gösterdiklerini de tespit etti. Soruşturma kapsamında bu yollarla ithal edilen 43 otomobile el konulmasına karar verildi. Polisler, aralarında şarkıcı Sibel Can ve merhum komedyan Öztürk Serengil’in kızı Seren Serengil’in de aralarında bulunduğu çok sayıda kişinin lüks aracına el koydu.
 
SATIŞLAR DÜŞTÜ
 
Ünlüleri otomobilsiz bırakan vurgunun son mağdurları ise eski bakanlardan Nergis Holding Başkanı Cavit Çağlar’ın da Mercedes arabasına da el konuldu. Aracı Çağlar’ın kızı ve Olay TV’nin sahibi Yasemin Çağlar Kaya’nın kullandığı belirlendi. Bir diğer mağdur ise  ünlü Cevahir Ailesi’ne mensup Begüm Cevahir çıktı. Polis, Cevahir’in yine Mercedes marka jipine el koydu. Ünlüleri hem “mağdur” ve hem de “şüpheli” yapan vurgun, ABD basının da da yer bulmuştu. Yapılan araştırmaya göre Mali Polis’in operasyonundan sonra lüks oto satışlarında yüzde 25 azalma oldu. Devletin araç başı zararı ise 100 bin lira civarı olarak hesaplanıyor.
 
‘YANAN BİZ OLDUK’
 
Sanatçı Sibel Can, çocuklarının adının baş harflerinden oluşan özel plakalı Mercedes marka cipini Mali Polise teslim ederek ifade vermişti. Ünlü Sanatçı Seren Serengil’de, yine aynı şirketten aldığı Mercedes marka otomobili için polise ifade verdi. Seren Serengil, gazetecilere, “Maalesef Sibel Can ile kaderimiz aynı, yıllar önce de Hummer almıştık, devlet Hummerlara el koydu. Şimdi de Mercedes marka otomobilimize yine aynı şekilde el konuldu. Biz otomobillerin secerelerini nerden bilebiliriz, biz sıfır diye otomobil alıyoruz. Ancak otomobiller sıfır bile çıkmıyor. Devlet bizim otomobillerimizi altımızdan alıyor ancak bu otomobilleri bize satanlara bir şey olmuyor. Onlar satmaya devam ediyorlar. Mercedes’in fabrikasını arayıp otomobilimiz hakkında bilgi aldık ve 2011 model sandığımız otomobilin 2010 model olduğunu öğrendik. Şikayetçi olmayı düşünmüyordum ama artık olacağım” diyerek Emniyet Müdürlüğü’nden ayrılmıştı.(MUK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com