Eski Bakan'ın yeni görevi!

Eski Bakan'ın yeni görevi!
Tüzmen, yeni görevinde güçlü hedefleri olduğunu ve bugüne kadar söz verdiği her şeyi yerine getirdiğini söyledi...

Eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen'in, Genpower Jeneratör'de Yönetim Kurulu Üyesi ve Dış Ticaret Danışmanı olarak görev yapacağı bildirildi.

hurriyet.com.tr'ye konuşan Tüzmen, yeni görevinde güçlü hedefleri olduğunu ve bugüne kadar söz verdiği her şeyi yerine getirdiğini söyledi.

TECRÜBESİ İLE ŞİRKETE GÜÇ KATACAK

Genpower Jeneratör'den yapılan yazılı açıklamada, Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanlığı yaptığı dönemde ihracatı 132 milyar dolara taşıyan Tüzmen'in, bugün itibariyle Genpower Jeneratör'de yönetim kurulu üyesi ve dış ticaret danışmanı olarak faaliyette bulunacağını ve ihracattaki tecrübesi ile şirkete güç katacağı ifade edildi.

Açıklamada, şöyle denildi:

"İhracatı ve dış faaliyetlerin firmanın can damarları olarak gören Genpower, kendisini iceberg yaklaşımıyla tanımlıyor. Dış faaliyetler icebergin deniz altında kalan ve pastadan yüzde 75 paya sahip olan 7 kıta ve 100'ü aşkın ülkeye yapılan ihracatı simgeliyor. Böylesine dışa dönük bir firmaya Tüzmen'in katılması firmanın ihracat anlamında sınırları genişletmesi ve kaliteli hizmeti tüm dünyaya yayması anlamına geliyor."

Eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen de Türkiye'de doğup bir dünya markası haline gelen Genpower Jene ratör'ün 18 yıldır çizdiği ihracat stratejisini çok uygun bulduğunu kaydederek, şirketi kısa zamanda dünyanın en büyük jeneratör üreticisi konumuna getireceklerini ifade etti.

'DEDİĞİMİ YAPARIM'

Tüzmen, hurriyet.com.tr'ye yaptığı açıklamada ise, "Hedefim tabii ki GenPower'ı dünyanın en güçlü şirketi haline getirmek. Bildiğiniz gibi, dediğimi yaparım. Gider çok, gelir az, kaldığımız yerden, kimseye muhtaç olmadan devam etmek gerek. GenPower'dakiler önceden tanıdığım, güvendiğim arkadaşlarımdı, şimdi onlarla yola devam etmek istiyorum" diye konuştu.

1 Ağustos itibariyle görevine başladığını belirten Tüzmen, yakın arkadaşı olan IMF Başkanı Christine Lagarde'ın kendisini aradığını söyleyerek, kendisini en kısa zamanda Türkiye'de ağırlayabileceğini ya da yurtdışında bir araya gelebileceklerini de belirtti.

TEKLİF YEMEKTE GELDİ

Genpower Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Uslu da, Kürşad Tüzmen ile yıllardır tanıştıklarını, siyaseti bırakması sonrasındaki birlikte yedikleri bir yemek esnasında iş yapma fikrinin doğduğunu belirterek,"Tüzmen'in bilgi ve tecrübesi sayesinde ihracat yaptığımız ülkelerin sayısını artırmayı hedefliyoruz, kendisi bize anahtar olacak, kapıları açacak" ifadesini kullandı.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com