Eski başbakana hapis istemi

Eski başbakana hapis istemi
Milano savcıları Berlusconi hakkında 3 yıl 8 ay hapis isteminde bulundu.
İtalya’da Milano Cumhuriyet Savcıları Fabio De Pasquale ve Sergio Spadaro tarafından İtalya eski Başbakanı ve medya patronu Silvio Berlusconi hakkında “televizyon yayın hakları satışında usulsüzlük” gerekçesiyle 3 yıl 8 ay hapis isteminde bulunuldu. Milano 1. Ceza Mahkemesi’nde Hakim Edoardo D’Avossa başkanlığında yapılan Mediaset davası duruşmasında savcılar ayrıca Mediaset Başkanı Fedele Confalonieri hakkında 3 yıl 4 ay, Amerikalı prodüktör Frank Agrama hakkında da 3 yıl 8 ay hapis cezası talebinde bulundu.
 
İddianamede 1994-1998 yılları arasında yayın haklarını ihlal etmekle suçlanan Mediaset Grubu’nun, televizyon ve sinema yayın hakları satışlarında usulsüzlük yaptığı, vergi makamlarını atlatmak için maliyeti şişirip parayı iki off-shore firması aracılığıyla yurtdışına çıkardığı ve Berlusconi’nin kullanımına yönelik “kara fon” oluşturulduğu öne sürülüyor.
 
Savcıların hakkında yaptığı hapis talebi üzerine üzerine yazılı açıklamada bulunan Berlusconi, iddiaların Başbakanlık yaptığı döneme yönelik olduğunun altını çizip, toplam vergi miktarının yüzde birinden daha az bir meblağ üzerinde usulsüzlük yaptığının öne sürülmesine anlam veremediğini belirterek, “Bunun için Mediaset yöneticilerine baskı mı yatım? Gerçekten inanılır gibi değil” ifadesini kullandı. Yaklaşık 6 yırdır devam eden davayla ilgili kararın sonbaharda çıkması bekleniyor.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com