Eski başbakanın durumu kötü

Eski başbakanın durumu kötü
Ukrayna'nın cezaevindeki eski Başbakanı Yulya Timoşenko'nun kızı Eugenia Timoşenko, annesinin sağlık durumunun hızla kötüleştiğini, ayrıca açlık grevi yapan annesinin beslenmeye zorlanmasından korktuğunu belirtti.

Annesinin 7 gündür hiçbir şey yemediğini sadece su içtiğini ifade eden Eugenia Timoşenko, annesinin ayrıca isteği dışında yarınki duruşmaya katılmaya zorlanabileceğini söyledi.

Avrupalı yetkililer boykot edebilir

Almanya İçişleri Bakanı Hans-Peter Friedrich, pek çok Avrupalı liderin, Ukrayna'nın, cezaevindeki eski Başbakan Yulya Timoşenko'ya muamelesi yüzünden, bu ülkede düzenlenecek Avrupa Futbol Şampiyonası'nı boykot edebileceğini belirtti.

Spordan da sorumlu olan Friedrich, AP'ye yaptığı açıklamada, birkaç kilometre ötelerinde Timoşenko'ya ''medeni bir ülkenin kuralları çerçevesinde muamele edilmediğini'' bile bile stadyumda sevinç gösterisi yapmayı düşünemediğini söyledi.

Friedrich, maçları izlemek için Ukrayna'ya gitmeyi planlayan pek çok politikacının bundan vazgeçmesinin mümkün olduğunu ifade etti.

Ukrayna'nın muhalefet lideri ve eski Başbakanı Timoşenko, görevini suiistimalden geçen Temmuz ayında 7 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Batılı yetkililerin çoğu, Timoşenko'ya verilen cezanın siyasi amaçlı olduğunu düşünüyor.(EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com