Eski başkana şok ceza

Eski başkana şok ceza
İspanya Yüksek Mahkemesi, Barcelona'nın eski başkanı Joan Laporta ve beraberindeki 7 yönetici için ağır bir fatura çıkardı.

Barcelona eski başkanı Laporta ve beraberindeki 7 yönetici için kulübü gereksiz harcamalara soktukları gerekçesiyle açılan soruşturma sonucunda İspanya Yüksek Mahkemesi kesin kararını verdi.

Mahkeme Laporta ve dönemin yöneticilerinden Alfons Godall, Jaume Ferrer, Alfonso Castro, Joan Boix, Josep Cubells, Rafael Yuste and Albert Perrin'i yüksek bir tazminat ödemeye mahkum etti.

23 MİLYON EUROLUK TAZMİNAT!

Yüksek Mahkeme'nin açıkladığı karar gereği, Laporta ve beraberindeki 7 yönetici Barcelona'nın 2006-2007 sezonu için onaylanan 101 milyon euroluk  bütçesinin %15'ine denk gelen yaklaşık 23 milyon euroluk bir tazminat ödeceycek.

Kararın ardından Barcelona adına açıklamalarda bulunan Barcelona sözcüsü ve sekreteri Toni Freixa, verilen cezanın ödenmesini beklediklerini açıkladı.

''Catalunya Radio'' ya konuşan eski başkan Joan Laporta ise karara tepki gösterirken, dönemin yönetiminin iyi işleer çıkardığını ve bunların kendilerini kötülemek için ortaya atıldığını ifade etti.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com