Eski belediye binasına restorasyon

Eski belediye binasına restorasyon
Ulubey Belediye Başkanı Ali Rıza Ada, yaklaşık 10 yıldır atıl vaziyette bekleyen tarihi eski belediye binasında restorasyon çalışmalarının başladığını söyledi.

Ulubey Belediye Başkanı Ali Rıza Ada, yaklaşık 10 yıldır atıl vaziyette bekleyen tarihi eski belediye binasında restorasyon çalışmalarının başladığını söyledi.
Uşak'ın Ulubey İlçesi'nde 1984 yılına kadar belediye hizmet binası olarak kullanılan 100 yıllık tarihi bina restore edilerek yeniden hizmet binası olarak kullanılmaya başlanacak. Belediye Başkanı Ali Rıza Ada, 295 bin TL'ye mal olacak restorasyon çalışmalarının Nisan ayında tamamlanacağını ifade etti. Ulubey'deki tarihi belediye binasının 1984 yılından sonra Çıraklık Eğitim Merkezi olarak kullanıldığını da ifade eden Ada, “Tarihi bina yaklaşık 10 yıldır bina atıl vaziyette duruyor. Geçmişin izlerini taşıyan bu binamızı gelecek kuşaklara taşımak ve yeniden hizmet binası olarak kullanmak istiyoruz. 295 bin TL'ye mal olacak restorasyon çalışmalarını başlattık. Çalışmalar tamamlandığında belediyeyi oraya taşıyacağız ve mevcut hizmet binamızı da öğrenci yurdu yapacağız”dedi.
Hava şartlarına bağlı olarak restorasyon çalışmalarının Mayıs ayına sarkabileceğini ve çalışmaları çatıdan başladıklarını da ifade eden Belediye Başkanı Ali Rıza Ada şunları söyledi; “ İlçemizin simgesi durumundaki bu binayı yeniden kullanılır hale getirmek en büyük arzumuzdu. Tarihi binada 20 adet misafir odası da var. Çalışmalar tamamlandığında bu odaları yine misafir ağırlamak amacıyla kullanacağız. İlçemizde öğrenim gören üniversite öğrencilerinin barınma sorunu var. Bu sıkıntıyı aşmak amacıyla mevcut hizmet binamızı kız öğrenci yurduna çevireceğiz. Çünkü buradaki meslek yüksek okulunda öğrenim gören öğrenciler genellikle Uşak'ta ikamet ediyor. Bu nedenle hem esnaf hem öğrenciler mağdur oluyor. Restorasyon çalışmaları bittiğinde bu sorunu da ortadan kaldırmış olacağız”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com