Eski CHP Genel Başkanı Baykal:

Eski CHP Genel Başkanı Baykal:
"(Yerel seçim sonuçlarına ilişkin) Doğru teşhisleri koyup, gereğini yapmak lazım. Tazelenmeye yeniden ihtiyaç var. Hangi yöntemle olur, nasıl olur bilmiyorum ama herkesin kendisinin bunu yapması lazım, kişilerin yapması lazım, kurumların yapması lazım, ge

ANTALYA (AA) - Eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, yerel seçim sonuçlarına ilişkin, "Doğru teşhisleri koyup, gereğini yapmak lazım. Tazelenmeye yeniden ihtiyaç var. Hangi yöntemle olur, nasıl olur bilmiyorum ama herkesin kendisinin bunu yapması lazım, kişilerin yapması lazım, kurumların yapması lazım, genel merkezin yapması lazım. Bunun doğru değerlendirilmesi halinde birden bire yepyeni bir tablo çıkar" dedi. 

Baykal, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Baykal, Antalya'nın geneli açısından üzüntü verici, ilçe için ise sevindirici bir yerel seçim olduğunu söyledi. 

Döşemealtı ilçesinde tarihi bir fırsatın yakalandığını ifade eden Baykal, Belediye Başkanı Genç'in bu fırsatı çok iyi değerlendirmesini istedi. İlçede yapılacak çalışmaların Antalya'ya önemli kazanımlar sağlayacağını dile getiren Baykal, çıkar hesapları düşünmeden il ve ilçenin geleceğine yönelik hizmetlerin yapılması gerektiğini bildirdi. 

- "Çılgınca hatalar yapıldı"

Gazetecilerin yerel seçim sonuçları ile ilgili soruları üzerine Baykal, seçim tartışmasıyla üzüntülerini tazelemeye niyeti olmadığını söyledi. Bundan sonra "nerede ne yanlış yapıldı, neler yapılması gerekiyor" konusunda adımlar atılması gerektiğini dile getiren Baykal, Antalya'da CHP'nin hak etmediği bir sonuçla karşılaştığını ifade etti. 

Seçim sürecinde hatalar yapıldığına işaret eden Baykal, şöyle konuştu:

"Yanlış yaptığımız açık, hata olduğu açık. Şimdi söylüyor değiliz, uyardık, göz göre göre de yapıldı. Olunca da böyle oldu. Bundan gerekli sonuçları çıkarıp, bir çizgiyi çizmeye ve yanlıştan kurtaracak doğru mekanizmaları kurup, yanlışları kaldırıp, yeniden ayağa kalkmak lazım. Bunu yapacak birikim, kadro, her şey var. Çok rahatça bu gerçekleştirilebilir. Niye böyle olduğunu da anlamış değilim, göz göre göre yapıldı, çılgınca hatalar yapıldı."

Yerel seçim sonuçlarının cumhurbaşkanlığı seçimine nasıl yansıyacağının sorulması üzerine Baykal, daha başarılı bir seçim dönemi geçirilmiş olsaydı cumhurbaşkanlığı seçimine olumlu katkılar sağlayabileceğini belirtti. İktidarın karşısındaki arayışa daha güçlü katkı yapılması gerektiğini anlatan Baykal, "Önümüzde bir genel seçim var. Çok fazla da zaman yok. Bunu şimdiden halletmek lazım. O bahane, bu bahane deyip bu görevi savsaklamamak lazım" ifadesini kullandı. 

Partilinin güveninin, moralinin tazelenmesi gerektiğini vurgulayan Baykal, bir an önce yanlışlardan ders çıkartılarak harekete geçildiğinde partilinin güveninin de moralinin de yükseleceğini söyledi.

"Cumhurbaşkanlığı seçimini atlatalım, onu atlatalım, bunu geçelim" denilirse yanlış yapılacağının altını çizen Baykal, "Doğru teşhisleri koyup gereğini yapmak lazım. Tazelenmeye yeniden ihtiyaç var. Hangi yöntemle olur, nasıl olur bilmiyorum ama herkesin kendisinin bunu yapması lazım, kişilerin yapması lazım, kurumların yapması lazım, genel merkezin yapması lazım. Bunun doğru değerlendirilmesi halinde birden bire yepyeni bir tablo çıkar" diye konuştu. 

- "Ciddi bir tabloyu kimse boş lafla izah etmesin"

Baykal, şu andaki tablonun, ciddi noktalarda düzenlemeler yapılması gerektiğini gösterdiğini kaydederek, "Yanlışımızı da hatamızı da biliyoruz. Bunu düzeltmek de istiyoruz. Ondan oldu, bundan oldu falan, bunlar boş laf. Boş lafa doyduk, kimse ciddi bir tabloyu boş lafla izah etmesin" dedi. 

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç de belediye başkanlığındaki sorumluluklarının bilincinde olduğunu, beklentiler ışığında hizmetini gerçekleştireceğini kaydetti. 

Baykal, daha sonra Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek'i ziyaret ederek, "hayırlı olsun" temennisinde bulundu. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com