Eski CHP'li Şengül'ün hedefinde Gökçek var!

Eski CHP'li Şengül'ün hedefinde Gökçek var!
CHP'deki 300 milyon dolarlık yolsuzluk iddiasıyla istifa eden CHP'li eski il başkanı Tarık Şengül bu kez Gökçek'i hedef aldı.

Başbakan Erdoğan'ın da katıldığı CHP'deki yolsuzluk tartışması yeni iddia ve açıklamalarla sürüyor.

CHP'li bir genel merkez yöneticisinin 300 milyon dolarlık rant yolsuzluğuna aracılık ettiğini ileri sürerek görevinden istifa eden CHP eski İl Başkanı Tarık Şengül bu kez Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'i hedef aldı.

Asıl büyük yolsuzluk ve rant ilişkisinin Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde olduğunu iddia eden Şengül büyükşehirde görevli bir kişiye ait 83 gayrimenkul bulunduğunu ileri sürdü.

Şengül, ''Bir kişinin toplam kendisine ait 63, çocuklarıyla birlikte 83 tane ve de rastlantısal olarak tam da bu gelişme alanlarında mülkü olur mu? Olur olur da onun adı başka bir şey olur, savcıları göreve çağırıyoruz'' dedi.

BÜYÜK RANT BÜYÜKŞEHİRDE

Şengül istifasının ardından iddialarıyla ilgili yeni bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda rantçı belediyecilik anlayışına Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin öncülük ettiğini iddia eden Şengül, buna CHP'li Yenimahalle Belediyesi'nin de ortak olduğunu savundu. Şengül, "Esasen Yenimahalle Belediyemizin bu konulardaki sorumluluğu ve karışmış olduğu usulsüzlükler Büyükşehir Belediyesi ile karşılaştırıldığında çok küçüktür" dedi.

BAŞBAKANIN HASSASİYETİNE TEŞEKKÜR ETTİ AMA...

Başbakan Erdoğan'ın Yenimahalle Belediyesi'ndeki yolsuzluklarla ilgili hassasiyetine teşekkür eden Şengül, Ankara Büyükşehir Belediyesi'ndeki yolsuzluğun üzerine gidilmesini istedi.

GÖKÇEK İNCELEMESİNİ BİR KAÇ YILDA BİTİREMEZLER

Şengül, "Yolsuzlukla ilgili görevlendirilecek savcılar soruşturma için Yenimahalle'de birkaç gün harcaması gerekiyorsa, Melih Gökçek'in Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde birkaç yıl geçirmeleri gerekiyor" diye konuştu.

83 KONUTU OLAN BÜYÜKŞEHİR YETKİLİSİ KİM?

''Büyükşehir Belediyesi A Takımı'' olarak nitelendirdiği ve orada bulunan 3 kişiye ait olduğunu savunduğu konutların listesini de gösteren Şengül, ''Bir kişinin toplam kendisine ait 63, çocuklarıyla birlikte 83 tane ve de rastlantısal olarak tam da bu gelişme alanlarında mülkü olur mu? Olur olur da onun adı başka bir şey olur, savcıları göreve çağırıyoruz'' dedi. Şengül isim vermeden Gökçek'i hedef alarak, "Bir gazetecilik mezunu ve bir terzinin Ankara'yı mahvetmesine izin vermemeliyiz" dedi.

TEHDİT EDİLİYORUM

Tehdit almaya başladığını kaydeden Şengül, "Potansiyelleri savcılığa bildirdim. Dosyalar 4-5 arkadaşımda var. Durum ciddi Sayın Başbakan el koyun" çağrısında bulundu.

KENDİ EVİNİ TEMİZ TUTAMAYAN

Şengül'ün yaptığı açıklama parti içinde büyük rahatsızlık yaratmıştı. Kendi evini temiz tutmayanları başkasının kirli olmakla suçlayamayacağını anlatan Şengül, bu nedenle Yenimahalle Belediyesi'ndeki yolsuzluk iddialarını açıkladığını belirterek bu eleştirilere de yanıt verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com