Eski Eşine Bile Kazık Attı

Eski Eşine Bile Kazık Attı
Cem Uzan çocuklarının nafakasını ödememiş...

Cem Uzan'ın, boşanma davası açan eşi Alara'ya 16 bin TL'lik nafakayı 14 aydır ödemediği belirtildi.

Hakkındaki kesinleşmiş hapis cezasının ardından Fransa'ya giden ve iltica talebinde bulunan Cem Uzan'ın boşanma davasında Alara Koçibey Uzan'ın avukatları, müvekkillerinin annesi ve kız kardeşinin tanık olarak dinlenmesini istedi. Mahkeme bu talebi kabul ederken, duruşma 15 Mart tarihine ertelendi.

Cem Uzan'ın 13 yıllık eşi Alara Koçibey Uzan'ın “şiddetli geçimsizlik” gerekçesiyle açtığı boşanma davasının görülmesine Beykoz Aile Mahkemesi'nde dün devam edildi. Duruşmada Alara Uzan'ı avukatı Ali Oğuz temsil ederken, Cem Uzan'ı da Şaylan Çığgın temsil etti. Alara Uzan'ın avukatları mahkemeden Paris'teki Cem Uzan'ın sosyal ve ekonomik durumunun tespit edilmesini, ayrıca Türkiye'deki bütün tapu kayıtlarının belirlenmesini istedi.

Uzan'ın mahkeme tarafından Alara Uzan'a bağlanan 16 bin liralık geçici nafakayı 14 aydır ödemediği de (yaklaşık 224 bin lira) mahkemede ifade edildi. Alara Uzan'ın avukatları, Meryem Koçibey ile kız kardeşi Seben Koçibey'in tanık olarak dinlenmesini de talep etti. Mahkeme Meryem ve Seben Koçibey'in tanık olarak dinlenmesi talebini kabul ederek duruşmayı erteledi.

80 bin istedi 16 bin aldı
Alara Uzan, 1 milyon 750 bin TL tazminat ve iki çocuğunun velayetini ve ayrıca 80 bin lira aylık nafaka bağlanmasını istiyor.
Mahkeme, Alara Uzan ve çocukları için aylık 16 bin TL “tedbir nafakası” bağlamıştı. Çocukların velayeti de geçici olarak anneye verilmişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com