Eski futbolcu alkol ve uyuşturucu batağında

Eski futbolcu alkol ve uyuşturucu batağında
Bir zamanlar yeşil sahalarda fırtına gibi esen İngiliz futbolunun ‘yaramaz çocuğu‘ Paul Gascoigne, bugün alkol ve uyuşturucuya yenik düşmüş durumda.

Eski futbol yıldızı Paul Gascoigne çökmüş haliyle görenleri şaşırtıyor. Alkol ve uyuşturucu batağındaki İngiliz futbolcu bugünlerde ABD'nin Arizona Eyaleti‘ndeki bir klinikte hayata tutunma mücadelesi veriyor.
 
46 yaşındaki eski futbolcunun menajeri yaptığı açıklamada, “Paul Gascoigne son zamanlarda zor günler geçirdi. Ancak bağımlılığını tüm yönleriyle anlayıp kontrol altına almak için gerekli motivasyona ulaştı. Yardım talep etti ve gönüllü olarak ABD’deki tedavi merkezine başvurdu“ diye konuştu.
 
BBC'ye konuşan Gascoigne’in danışmanı Terry Baker de hayati tehlikesinin söz konusu olduğunu belirterek Gascoigne'in acilen yardıma ihtiyacı olduğunu söyledi.
 
'Günde 4 şişe viski'
 
Paul Gascoigne son yıllarda sürekli alkol ve uyuşturucu haberleriyle gündeme geliyordu. Babasının sağlığından endişe eden oğlu 2008 yılında 12 yaşındayken verdiği bir röportajda “Babam ölmek üzere“ demişti.
 
Milli formayı 57 kez giymiş olan Gascoigne de 2011’de bir televizyona verdiği demeçte, günde dört şişe viski içtiğini ve 16 şerit kokain kullandığını söylemişti. Uzun yıllar depresyonla mücadele eden eski futbolcuya, defalarca tedavi uygulandı ancak başarı sağlanamadı.

GERRARD'DAN YARDIM TEKLİFİ
 
İngiltere Milli Takım Kaptanı Steven Gerrard milli takım ve Teknik Direktör Roy Hodgson’un Gascoigne’e yardım teklifinde bulunduklarını açıkladı.

Gerrard, “Federasyonla konuşarak eğer gerekiyorsa yardım etmeye hazır olunduğunu açıkça belirttim“ derken, Milli Takım Teknik Direktörü Roy Hodgson da “Onun moral desteğe ihtiyacı var. Yapabileceğimiz birşey olursa çok mutlu oluruz“ ifadelerini kullandı.

46 yaşındaki Paul Gasgoine aktif futbolculuk döneminde sadece başarılı futboluyla değil, saha içindeki esprili hareketleri ve şovlarıyla da taraftarın gönlünde ayrı bir yer edinmişti. Adı “futbolun yaramaz çocuğu“na çıkan Gasgoine zaman zaman saha dışındaki aşırılıklarıyla da manşetlerden inmiyordu.

GEORGE BEST ÖRNEĞİ

İngiliz Profesyonel Futbolcu Derneği (PFA) Başkanı Gordon Taylor; “Dikkat edilmezse sonu George Best gibi olacak“ uyarısında bulundu. İngilizlerin efsane ismi, uzun yıllar alkol sorunu yaşamış ve 2005’te 59 yaşındayken hayatını kaybetmişti. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com