Eski Futbolcu da Adaylığını Koydu!

Eski Futbolcu da Adaylığını Koydu!
''Komünist'' olarak anılan Galatasaraylı eski futbolcu Metin Kurt, Türkiye Komünist Partisinden milletvekili adayı oldu..

''Komünist'' olarak anılan Galatasaraylı eski futbolcu Metin Kurt, Türkiye Komünist Partisinden milletvekili adayı oldu. 1970'li yılların ünlü sol açığı olan milli futbolcu Metin Kurt, Galatasaray'da oynadığı dönemlerde, Devrimci Spor Emekçileri Sendikasını da kurmuştu.

Alibeyköy'de başladığı futbol hayatına Adaletspor, Altay ve PTT kulüplerinde devam eden 63 yaşındaki Kurt, İngiliz Teknik direktör Brian Birch döneminde Galatasaray'a transfer oldu. Daha sonra futbolu bırakan ve spor yazarlığı yapan Kurt, “Sportmence” isimli bir dergi de çıkardı. Kurt, Beyoğlu Yeniçarşı, Yedikule, Eyüpspor, Kayserispor, Dikilitaş futbol kulüplerinde antrenörlük de yapmıştı.

Türk futbol tarihinde ilk ''Sporcu grevini'' yapan Kurt, 1976'da Galatasaray'dayken Türkiye kupası finalini oynamaya hak kazanınca, vaat edilen 10 bin lira primin ödenmemesi üzerine greve gitmişti. ''Antrenmana katılmama'' biçiminde uygulanan greve, ünlü futbolcular Yasin, Gökmen, Büyük Mehmet de katıldı. Metin Kurt, Fatih Terim ile birlikte de top koşturdu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com