Eski Gediz Belediye Başkanı Dönmez, vefat etti

Eski Gediz Belediye Başkanı Dönmez, vefat etti
Eski Gediz Belediye Başkanı Hidayet Dönmez, yakalandığı kanser hastalığı nedeniyle 69 yaşında vefat etti.
     Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, bir süredir kanser tedavisi gören Dönmez'in, yaşamını yitirdiğini bildirdi. 
     Dönmez'in vefatından duyduğu üzüntüyü dile getiren Saraoğlu, ''Merhum Hidayet Dönmez'e Allah'tan rahmet niyaz eder, kederli ailesi ve dostlarına baş sağlığı ve sabırlar dilerim'' ifadesini kullandı. 
     Gediz'de 1943 yılında doğan Dönmez, ilkokul ve ortaokulu Gediz'de, liseyi Afyonkarahisar'da tamamladı. Bir süre vekil öğretmenlik yapan Dönmez, Gediz Belediyesi adına İmar İskan Bakanlığı'nın düzenlediği İmar Planı Tatbikatı Programına katıldı ve ardından Gediz Belediyesi'nde fen memuru olarak çalışmaya başladı. 
     Askerlik görevini tamamladıktan sonra Şekerbank Gediz Şubesi'nde çalışmaya başlayan Dönmez, bankanın Amasya Şubesi'nde bir yıl görev yaptıktan sonra istifa etti ve Gediz'e dönerek 1971'de ticarete atıldı. 
     Aktif siyaset yaşamına Adalet Partisi'nde başlayan Dönmez, 1977'de gerçekleştirilen yerel seçimlerde bu partiden Gediz Belediye Başkanlığı'na seçildi. 
     Dönmez, Belediye Başkanlığı görevini 1984'e kadar sürdürerek, 1992-2009 yıllarında Gediz Kültür Vakfı'nın başkanlığı yürüttü. 
     Daha sonra, Gediz İrade gazetesini kurarak basın sektöründe çalışmaya başlayan Dönmez, bir süre Kütahya'da yayımlanan haftalık Tellal gazetesinin sahibi ve yazı işleri müdürlüğünde bulundu. 
     Evli ve iki çocuk babası Dönmez, İstanbul'daki Özel Çamlıca Erdem Hastanesi'nde kanser tedavisi görüyordu. 
 
 -Gediz Belediye Başkanlarından Hidayet Dönmez Defnedildi-
Cenazesi İstanbul'dan Gediz'e getirilen Hidayet Dönmez, 8 Ekim Pazartesi günü Gediz Ulu Camiinde, Gediz protokolünün ve çevreden gelenlerle birlikte kalabalık bir cemaatin katılımı ile öğle namazına müteâkip kılınan cenaze namazı sonrası Gediz Mezarlığında toprağa verildi.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com