Eski İçişleri Bakanı Güler, Mardin'de:

Eski İçişleri Bakanı Güler, Mardinde:
"Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a diz çöktürülmesi halinde milletin anasını ağlatılacaklar"

MARDİN (AA) - Eski İçişleri Bakanı ve  AK Parti Mardin Milletvekili Muammer Güler,"Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a diz çöktürülmesi halinde milletin anasını ağlatılacaklar" dedi.

Mardin'de, AK Parti Artuklu Belediye Başkan Adayı Serdal Yay'a destek amacıyla düzenlenen etkinliğe katılan Güler, oynanan oyunları, kurulan senaryoları, tuzakları, desiseleri öğrendiklerini ve 17 Aralık'ta başlayan sürecin neleri hedeflediğini halkın da gördüğünü söyledi. 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a diz çöktürülmek istendiğini dile getiren Güler, şöyle konuştu: 

"Sizin sevgiliniz, sizin lideriniz Recep Tayyip Erdoğan'a diz çöktürmek istiyorlar. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a diz çöktürürlerse milletin anasını ağlatırlar. Bunu bilin. Bu bölgeyi terör, anarşi, çatışma, kan, gözyaşına boğarlar. Biz, bu milletin huzurunun bozulmasını istemiyoruz. Kardeşliğinizin, birlik ve beraberliğinizin devamını istiyoruz. Ekonomik istikrarın devamını istiyoruz. AK Parti'nin iktidarda bulunduğu bu 12 yılda herkes çok şey kazandı. Ama kazanamayanlar da vardı. Bu 12 yıllık süre içinde faiz lobisi, bu milletin sırtından 700 milyar dolar kazanamadı. Bizim, komşularımızla ticaret yapmamızı istemiyorlar, Suriye politikamızı istemiyorlar. Devletin en gizli sırlarını bütün millete yaymaktan çekinmiyorlar." 

Güler, çözüm sürecinin başlamasıyla son  bir yılda bir tek şehidin cenazesinin gelmediğini ve toprağa bir tek evladın bile verilmediğini ve asıl istenmeyenin de bu olduğunu belirterek, "Bölgede yaşayan Kürt'ün de, Arap'ın da, Yezidi'nin, Süryani'nin, Kildani'nin de en büyük teminatı ve en büyük sigortası AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan'dır. Bunu unutmayın" diye konuştu.

Hesap vermeye hazır olduğunu vurgulayan Muammer Güler, Türkiye'ye tuzak kurmak isteyenlerin hepsinin de hukuk içerisinde hesap vereceğine belirtti.

Güler, kendilerinden hesap sorulacağını bilenlerin, bunun telaşı ve korkusuyla son günlerde olmadık iftiralar attıklarına değinerek, şunları kaydetti:

"Hepiniz izliyorsunuz, bütün dünya önünde öyle bir ifrata kaçtılar ki Türkiye'nin ulusal güvenliğini bile tehlikeye atmaktan kaçınmadılar. Casusluğun, ajanlığın en büyüğünü yaptılar. Türkiye Cumhuriyeti'nin, dünyanın gözü önünde, bölge ülkeleri nezdinde Türkiye Cumhuriyeti hükümetini zayıf göstermek için, Türkiye Cumhuriyeti hükümetine çelme takmak için olmadık rezillikler yaptılar. Bunu vatandaş gördü. Başbakan'la sandıkta başa çıkamayanlar, siyasette Başbakan'la, AK Parti'yle yarışamayanlar, artık işi illegal yollara döktüler. Şantajlara, montajlara, dublajlara, kasetlere, iftiralara döktüler."   

Muammer Güler, "Hizmet camiasına gönülden bağlı olan, ona hulisi kalple hizmet eden kardeşlerimizle hiçbir sorunumuz yok. Ama onları yanlış yönlendirenler, başka siyasetlere götürmek isteyenlerle elbette hukuk içerisinde hesap görülecek. Bunu bilin. Bizim, saf, temiz, insani duygularla, hizmet duygularıyla bize yakın olan kardeşlerimizle hiçbir zaman sorunumuz olmadığını, tekrar altını çizerek belirtiyorum" ifadesini kullandı.

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com