Eski mezunlar 40 yıl sonra buluştu

Eski mezunlar 40 yıl sonra buluştu
Kütahya Simav'ın en köklü ilkokullarından Cumhuriyet'ten 1968-1969 öğretim döneminde mezun olan 72 kişi, 40 yıl aradan sonra ders yaptıkları sınıfta toplandı, özlem giderdi.

Aralarında Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan'ın da bulunduğu 72 kişi, vefat eden eski mezunlar adına saygı duruşunda bulundu.
Türkiye'nin her köşesinden gelen eski mezunlar, renkli görüntüler oluşturdu. Buluşmayı düzenleyen Nurullah Koyuncuoğlu Anadolu Lisesinin kıdemli öğretmenlerinden Mehmet Göro ve diğer konuşmacılar hatıralarını anlatarak katılımcıları öğrencilik günlerine döndürdüler. Çoğunluğu esnaflardan oluşan Cumhuriyet İlkokulunun eski mezunları birbirlerine sarılarak hasret giderdi. Mezunlardan Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan, eski arkadaşları buluşturan ekibe teşekkür etti, bu tür etkinliklerin belirli aralıklarla tekrarlanmasını istedi. Sınıflarında 40 yıl önceki gibi aynı arkadaşlarıyla sıraya oturan Cumhuriyet İlkokulunun eski mezunları daha sonra ismi Yusuf Koyuncuoğlu olarak değişen okulun müdürü Hüseyin Kaygusuz'un onurlarına verdiği çay partisine katıldı.
Mezunlar akşam da Eynal Kaplıcaları Restoranda düzenlenen “Hasret Yemeği”nde bir araya geldi, müzik eşliğinde gecenin geç saatlerine kadar gönüllerince eğlenme fırsatı buldu, sağlıklı günlerde buluşmak üzere vedalaştılar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com