Eski mezunları pilav gününde buluştu

Eski mezunları pilav gününde buluştu
Kütahya'nın Gediz ilçesinde, 64 yıldır eğitim veren Gediz Lisesi'nde eski mezunları bir araya getiren pilav günü düzenlendi.

Kütahya'nın Gediz ilçesinde, 64 yıldır eğitim veren Gediz Lisesi'nde eski mezunları bir araya getiren pilav günü düzenlendi.
Türkiye'de kurulan en eski liselerden olan ve 1946 yılından beri eğitim öğretim veren Gediz Lisesi'nde ilk kez gerçekleştirilen 'Gediz'in Lisesi Pilav Günü'ne eski mezunlardan yaklaşık bin 500 kişi katıldı.
Okulun öğrencilerinden oluşan T-Rocktör Müzik Grubu'nun muhteşem müzik gösterileri ile başlayan pilav günü programına eski mezunlardan AK Parti Kütahya Milletvekili Soner Aksoy, işadamı Nizamettin Çoban, Prof. Dr. Ali İhsan Karayiğit, Prof Dr. Lütfi Özav, Gediz Belediyesi Başkanı Dr. Mehmet Ali Saraoğlu, eski öğretmen Ceyhun Ay ve Atilla Dönmez, Avukat Abdullah Altınsay, iş adamları Kazım Odu, Ahmet Hakan Dönmez, Ayvaz Pehlivan, Ömer Kıcıroğlu, Ali Alpar, Keskin Ünlüsoy ve eski okul idarecileri katıldı.
Arada bir çıkış zili çalması ile eski günlerin hatırlatıldığı programın sunuculuğu okul mezunlarından olan Gediz Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Muhammed Keskin tarafından yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunduktan sonra, eski öğrenci ve öğretmenlerden hatıralar dinlenirken, geçmişte yaşanan güzel anılar canlı tutulmaya çalışıldı. Mezunlar Adına Kazım Odu, daha önce görev yapmış öğretmen ve İdareciler adına Ceyhun Ay ve Atilla Dönmez birer konuşma yaparken, Prof. Dr. Ali İhsan Karayiğit ve Prof. Dr. Lütfi Özav öğrencilik yıllarındaki hatıralarını anlattılar.
Tüm misafirlere hitaben bir konuşma yapan Gediz Lisesi Müdürü Ahmet Deniz, mezun olduktan sonra yurdun çeşitli köşelerinde görev alan okulun eski öğrencilerinin uzun yıllar sonra bir araya gelmelerinin herkesi duygulandırdığını söyledi. Eskiye özlem duymanın çok haklı ve güzel bir istek olduğunu dile getiren Gediz Lisesi Müdürü Ahmet Deniz, eski uygulamalardan öğrenci dayağının unutulması ve ortadan kaldırılmasının da çağdaş eğitimin gereği olarak haklı istekler arasında yer aldığını ifade etti.
Okul idarecilerinden Bilal Yüksel, işadamı Nizamettin Çoban ve Kütahya Milletvekili Dr. Soner Aksoy'un Konuşmalarının ardından Gediz Belediyesi Mehter Takımının gösterileri zevkle izlenirken, hatıralar bölümünde sergilenen eski fotoğraflar tüm misafirlerin zihinlerini geçmişe doğru götürdü.
T-Rocktör Müzik Grubu'nun tekrar sahne alması ile devam eden programa destek veren işadamları Kazım Odu, Ahmet Hakan Dönmez, Ayvaz Pehlivan, Ömer Kıcıroğlu ve Ali Alpar, Avukat Abdullah Altınsay, Keskin-Ünlüsoy ve Urlu Aileleri ile okul bahçesi düzenlemesinde destek veren Gediz Belediyesi Başkanı Mehmet Ali Saraoğlu, Kemal Pekcan ve spor müsabakalarında yardımda bulunan Murat Sığanık'a okul yönetimi tarafından plaket verildi. Kazım Odu ve Ahmet Hakan Dönmez'e Ortaokul ve Lise dönemlerinde çekilmiş resimlerin yer aldığı ve mini okul tablosu hediye edildi. Kütahya Milletvekili Dr. Soner Aksoy'a okul bayrağı tablosu, Okul Aile Birliği Bşk. Cengiz Özçelik, Ertuğrul Göz, mezunlardan Şerafettin Kapçak ve Gülberk Deniz'e de Taltif Belgesi takdim edildi.
Açık artırma usulü ile satışa sunulan Gediz Lisesi Bayrağı tablosu, Ayvaz Pehlivan ve Ömer Kıcıroğlu tarafından satın alınarak pilav günü masrafları desteklendi.
Tüm misafirlere etli pilav ve meşrubat ikram edildi. Mezunların hasret giderme coşkusuyla program sona erdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com