Eski Müftü Hangi AKP'li İçin "Dinden Çıktı" İddiasında Bulundu?

Eski Müftü Hangi AKP'li İçin "Dinden Çıktı" İddiasında Bulundu?
"Makara"ya Meclis'ten tepki...

Eski Bakan Egemen Bağış ve Gazeteci Metehan Demir arasında geçtiği iddia edilen ve dini değerleri aşağılayan telefon konuşması, Meclis'te fezlekelerden önce, günün konusu oldu. Emekli müftü ve CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, bu tür bir konuşma yapan Müslüman kişilerin, dinden çıkacağını öne sürdü. 

İhsan Özkes- CHP İstanbul Milletvekili:

"Dini, Kuran'ı, ayeti hafife almak, dinle ayetlerler matrak geçmek, küfürdür. Bunu yapan kafir olur,dinden çıkar. Bu sözleri başka bir partiden bir Milletvekili  söyleseydi, yer yerinden oynardı. ALLAH'ın  ayetleri ile alay ediliyor, gırgır geçiliyor,  Allah'ın ayetleri makaraya alınıyor; ama dini imanı, cami, Kuran'ı , Allah'ı peygamberi dilinden düşürmeyenlerden çıt çıkmıyor, gık çıkmıyor. Alenen küfür olan bir konuda sessiz kalmak da hoş görmek de küfürdür. Küfre rıza da küfürdür. Bu sızan ve bir milletvekili ile olduğu iddia olunan sözleri şiddetle nefretle lânetle kınıyorum. Allah mutlaka bunların cezasını verecek. 

İSTİFAYA ÇAĞIRDI

Bu iddia doğruysa , azıcık şerefi, onuru , bir iman kırıntısı, zerre kadar bir inancı varsa derhal önce Allah'a tövbe etmeli, sonra da bu Müslüman halktan yüce milletten özür dilemeli hiç ama hiç beklemeden istifa etmeli"

MONTAJ DEDİLER AMA...

Özkes, Bağış ve Demir'in "ses kayıtları montaj" iddiasını ise gerçekçi bulmadı. 

"Herşey montaj ....Bunun inandırıcılığı yok. Montaj olduğu yetkililer, bilim çevreleri tarafından ortaya konulmalı. Bunlar siyasete bulaşmamış çevreler tarafından, cüzdanına mahkum olmamış, aklı hür vicdanı hür çevreler tarafından doğrulanmadıkça inandırıcı bulamayız. "

Oktay Vural-MHP Grup Başkanvekili

"Bunlar çok vahimdir. Muhafazakarım diyerek bu milletten oy alanlar, bu değerlerimizi ayaklar altına almıştır. Allah bizi münafık siyasetten korusun!"


"İNANÇLARIMIZ ELDEN GİDİYOR"

Özcan Yeniçeri- MHP Ankara Milletvekili:

"Yolsuzluk rüşvet derken inançlarımız elden gidiyor. Bakara süresine yeni anlam yükleyenler, Nijerya uçağından başka anlamlar çıkaranlar... İmama, cemaate yeni anlamlar veriliyor. Vaizin tanımına, lobicilik ekleniyor. Türkiye'de bilmem farkında mısınız ama değerlere yönelik kirletme ,aşağılama operasyonu düzenleniyor. Herkesi uyarıyorum. Bu milletin kimliği değerleri, inançları ile kimsenin dalga geçmeye hakkı yok. Herkes aklını başına alsın." (BEE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com