Eski odasına taşınmak için TBMM Başkanlığına başvuracak

Eski odasına taşınmak için TBMM Başkanlığına başvuracak
MHP'li Çirkin: "Bizi getirmişler gökyüzünü zorla görebildiğimiz adeta mağaralara tıkmışlar. Urfa'daki mağaralarla yeni Meclis binasının birbirinden farkı yok"

TBMM (AA) - MHP Hatay Milletvekili Adnan Şefik Çirkin, Meclis'teki eski odasına tekrar taşınmak için TBMM Başkanlığına başvuracak.

Çirkin, konuya ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, yeni halkla ilişkiler binasının milletvekillerinin ihtiyaçlarını görmekten çok uzak ve ancak hastane olabilecek bir fiziki yapıya sahip olduğunu ileri sürdü.

Personelin çalışma ortamının da kötü olduğunu savunan Çirkin, "Kimse kimseyi görmüyor. Tam bir komünist sistem" ifadesini kullandı.

Personelin oturduğu yerin bir çağrı merkezini andırdığını belirten Çirkin, şöyle devam etti:

"Evet, bizim odamız fiziki olarak bir miktar daha geniş, rahat olabilir. Ama asansörlerde bekleniyor. Biz eski yerimizde asansörde iki dakikadan fazla beklediğimizi hatırlamayız. Personelimizin fiziki ortamı düzgün, rahat çalışabilir olmazsa personelden verim alamayız. Eski komünist devletlerdeki devlet dairesi anlayışı. Milletvekili personelini, personel milletvekilini, personel birbirini görmüyor. Bir çağrı merkezi havasında birbiriyle ancak dumanla anlaşabilecek bir sosyal ve fiziki ortam. Personelin televizyonu izleyecek kablosu, anteni yok. Personelimize 'şu haberi izleyin' dediğimizde bizim odamıza geçmek zorunda. Bir gizlilik yok. Sizin konuştuğunuzu personel, personelin konuştuğunu siz duyuyorsunuz. Onlar da biz de rahatsız olacağız. Fısıltıyla konuşacağız artık. Böyle bir rezalet olabilir mi? Bu gibi birçok sebepten dolayı TBMM Başkanlığı'na dilekçe vereceğim, eski binadaki odama taşınmak isteyeceğim."

Çirkin, başka çok sayıda milletvekilinden de benzer konularda şikayet duyduğunu dile getirerek, partisinden, AK Parti'den ve CHP'den görüştüğü ve "yeni yerimiz güzel, buradan da çok memnunuz" diyen  bir tane milletvekili görmediğini savundu.

 

-"Şahsi tercihim"

 

Çirkin, başvurunun MHP grubunun bir hareketi değil,  şahsi tercihi olduğunun altını çizdi. Eski odasının A blokta birinci katta olduğunu anımsatan Çirkin, eski odasına taşınmak istediğini belirtti.

Çirkin, binanın park yerlerinin, kapalı garajdaki giriş çıkışların da sorunlu olduğunu kaydetti.

CHP Isparta Milletvekili Ali Haydar Öner de  peyzaj düzenlemesinden ve ana binanın estetiğine uygun olmamasından şikayet ettiği TBMM kampüsü içindeki yeni halkla ilişkiler binasına taşınmayı reddetmiş ve eski binadaki odasını boşaltmamıştı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com