Eski ÖSO'lu Esad'ı övdü!

Eski ÖSO'lu Esad'ı övdü!
Suriye'de Suudilerin öncülüğünde kurulan İslam Ordusu'nun iki önemli ismi, El Kaide saflarına katıldı. Öte yandan eski muhaliflerin pişmanlıkları da sürüyor.

Suriye'de, Suudi Arabistan'ın öncülüğünde kurulan İslam Ordusu'nun iki önemli ismi, zehir zemberek açıklamalar yaparak El Kaide'ye katıldı.

Batı destekli Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) bağlı Yüksek Askeri Konseyi üyesi de olan Ahmet İsa el-Şeyh ile Zehran Alluş, El Kaide'ye katılanlar arasında. Kuzeydeki bir komutan olan Saddam el-Cemal da istifa etti. Cemal, bağlı bulundukları örgütün yabancı ajanlarla görüştüğünü ve kendilerini Müslümanlara karşı bir "projenin parçası" olarak hissettikleri için görevlerinden istifa ettiklerini söyledi. Cemal, Katar, Suudi Arabistan, ABD ve Fransa gibi ülkelerle para ve silah için görüştüklerini kaydetti.

"Suudilerin adamı" olarak bilinen Alluş ve el-Şeyh tarafından yapılan açıklamada ise, önceki pozisyonlarının ve birliklerinin "siyasi taraflardan bağımsız olduğu" iddia edildi.

SİLAH BIRAKAN MUHALİFLER

Öte yandan, El Kaide dışındaki ÖSO'ya bağlı bazı birliklerden silah bırakma haberleri gelmeye devam ediyor.

Rudaw'ın haberine göre, Halep'te ÖSO saflarında savaşan 8 kişi, silahlarını satarak Türkiye'ye geçtiler. Mersin'de konuşan Zigga isimli eski bir muhalif, kendi devrimlerinin sona erdiğini, artık yalnızca hırsızların bulunduğunu söyledi.

ZİGGA ŞÖYLE DEVAM ETTİ:

"Otomobil mi istiyorlar, 'Allahuekber' deyip alıyorlar. Kadın mı istiyorlar, 'Allahuekber' deyip alıyorlar. Bu İslami değil ve biz bunun için savaşmadık."

Zigga ile birlikte savaşan ve silah bırakan Hasan ise, "Esad'ın gayet iyi olduğunu düşünüyorum" diyerek, dış destekli savaştan önce ülkedeki mezheplerin birlikte yaşadığını vurguladı. Hasan, "Şimdiyse, Alevi misin, Hıristiyan mısın diye soruyoruz. Eğer birisi Aleviyse onu öldürüyoruz" diyerek yeni Suriye'yi özetledi. soL (LAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com