Eski Otogar Karşılığında TOKİ'den Spor Kompleksi

Eski Otogar Karşılığında TOKİ'den Spor Kompleksi
İl Genel Meclisi'nin olağanüstü toplantısında Kütahya eski Otogar'ının TOKİ'ye verilmesi karşılığında Kütahya'ya bir spor kompleksi, Tavşanlı Ada Stadı'nın da karşı tribünlerinin yaptırılması kararı alındı.

İl Genel Meclisi'nin olağanüstü toplantısında Kütahya eski Otogar'ının TOKİ'ye verilmesi karşılığında Kütahya'ya bir spor kompleksi, Tavşanlı Ada Stadı'nın da karşı tribünlerinin yaptırılması kararı alındı.
İl Genel Meclis üyesi Ramazan Aydemir'in teklifine Ali Uysal ve diğer İl Genel Meclisi üyeleri de destek verdi. Tavşanlı İl Genel Meclisi İmar ve Bayındırlık Komisyonu Başkanı Bilal Kıyak da bu önergeyi rapor haline getirip Meclis'e sundu. İl Genel Meclisi Tavşanlı Ada Stadı karşı tribünün TOKİ'ye yaptırılmasını oy birliğiyle kabul etti. Ada Stadı'nın karşı tribünlerinin yapılması konusundaki fikrin oluşmasında Kaymakam Numan Hatipoğlu'nun da büyük katkısı olduğu öğrenildi.
İmar ve Bayındırlık Komisyonu Başkanı Bilal Kıyak, yaptığı açıklamada, 'Ali Paşa Mahallesi Abdurrahman Kara Bulvarı üzerinde mülkiyeti Gençlik ve spor müdürlüğüne ait 55 bin m2'lik spor tesisi alanın TOKİ'ye verilerek karşılığında başka bir yere yeni spor kompleksi yapılması düşünülmüştür. Çinigar işletme birliği encümen kararında TOKİ'nin burada yapacağı konut ve iş yeri gibi kompleksler şehrin yoğunluğunu artıracağı belirtilmiş, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünce TOKİ'ye verilecek bu yer karşılığında eski otogarın yerinin TOKİ'ye devredilmesine karar verildi. Ayrıca TOKİ'de yapılacak görüşmelerde sonuç alınamadığı takdirde adı geçen eski alanda ki yüzde 50 hissenin korunmasına ve TOKİ İle anlaşma sağlandığında mevcut alanda artı değer çıkarsa İl Özel İdaresi hakkına eklenmesine kararı çıktı. Öte yandan alanın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne ait takribi 55bin m2'lik alanı yeşil alan olarak kalmasına, alanın her türlü yapılaşmada il özel idaresinin yüzde 50'lik hissesinin korunmasına, İl Genel Meclisinin 5 Mart 2010 tarih ve 62 nolu kararı ile görüşülen Kütahya Belediyesi ile il Özel İdare arasındaki karşılıklı takas anlaşması gereğince belediye tarafından borçlanılan 770 m2'lik alanın yeni yapılaşmalarda aynı değerde Belediye tarafından İl Özel İdaresine verilmesine ve Tavşanlı Ada Stadının karşı tribünlerinin de bu protokol kapsamında yapılmasına oy birliğince karar verildi' ifadelerini kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com