Eski oyunlar yeni nesile aktarılacak

Eski oyunlar yeni nesile aktarılacak
Tavşanlı'da unutulmaya yüz tutmuş eski çocuk oyunları Tavşanlı Kaymakamlığı tarafından hazırlanan projeyle yeniden canlandırılacak.

Tavşanlı'da unutulmaya yüz tutmuş eski çocuk oyunları Tavşanlı Kaymakamlığı tarafından hazırlanan projeyle yeniden canlandırılacak.
Tavşanlı Kaymakamı Numan Hatipoğlu, 2010 yılında eğitim alanında yapılacak proje ve uygulamalar hakkında yaptığı açıklamada, unutulmaya yüz tutmuş oyunların yeniden hatırlatılması ve gelecek nesillere aktarılması için çalışma başlatacaklarını söyledi. Eğitimde kaliteyi ve etik değerleri baz alan bir faaliyet içinde bulunmaya çabaladıklarını ifade eden Kaymakam Hatipoğlu, 'Okul müdürleri ile yaptığımız toplantılarda öğrencilere izlettirilmesini istediğimiz milli değerlerimize ilişkin filmler ile ilgili tavsiye ve talimatlarımız oldu. Örneğin öğrencilerimize '120' isimli filmi izlettirdik' dedi.
Yakın bir zamanda unutulmaya dönmüş olan çocuk oyunlarının tekrar yeni nesillere aktarılması ve öğretilmesi için proje başlatacaklarını dile getiren Hatipoğlu, 'Bununla neyi amaçlıyoruz. Hepimizin malumu artık bizim yetiştiğimiz dönemdeki çocuk oyunları, sınavların sürekli olarak bizleri zorlamasından dolayı artık unutulur hale geldi.
Çocuklarımız eve kapalı internet dünyasına açık bir şekilde yaşıyorlar. Bu durum da çocuklarımızın toplumsal gelişimini oldukça bozan unsurlardan birisi. Çocuklarımızın sosyalleşmesi bu durumda zor oluyor. Bunu gidermek için okullarımızda böyle bir faaliyeti ikinci dönem itibariyle uygulayacağız.
Çelik-çomak, körebe ve köşe kapmaca gibi bu bölgede oynanan birçok oyunların hatırlatılmasını amaçlıyoruz. İnşallah başarılı sonuçlar alacağımız düşüncesindeyiz' şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com