Eski patrona 'hırsız'lı intikam

Eski patrona 'hırsız'lı intikam
Eski patronlarını, hırsız kiralayıp soydurttular.

Bursa'da, işten çıkartılan Ahmet K.(44) ve Gülay Ö.(43), patronlarından intikam almak için Hakan A. isimli arkadaşlarının aracığı ile "Hırsızlık" suçundan kaydı bulunan İsmail K. (25) ile 50 bin TL karşılığında anlaştılar. Evde bulunan iş sözleşmelerini de alan İsmail K., kendisine verilen sözün yerine getirilmemesi sonucu bu kez hırsızlık yaptığı kişiyi arayarak 15 bin TL para istedi. Polis, şikayet üzerine hırsız ve kendisi ile anlaşan ve aracı olan üç kişiyi daha gözaltına aldı.

Merkez Osmangazi İlçesi Altıparmak Mahallesi Değirmen Caddesi'nde medikal ürünler satan Emin Parlak'ın yanında çalışan Ahmet K. ve Gülay Ö. geçtiğimiz Aralık ayında işten çıkartıldılar. İddiaya göre tazminatlarını alamayan sevgili oldukları öne sürülen Ahmet K. ve Gülay Ö., Emin Parlak'tan intikam almak için evinde sakladığını bildikleri iş sözleşmelerini çaldırıp, yırtarak kendisinden intikam almaya karar verdiler. İkili daha sonra yardımcı olacaklarını düşündükleri ortak arkadaşları Hakan A.'ya (35) giderek, kendilerine hırsızlığı gerçekleştirecek bir kişiyi bulmalarını istedi. Bunun üzerine Hakan A., işten çıkartılan sevgilileri, "Hırsızlık" suçundan kaydı bulunan ve dönercilik yapan İsmail K. ile tanıştırdı. Ahmet K. ve Gülay Ö., eski patronlarının evine girip burada bulunan iş sözleşmelerini çalıp, kendilerine teslim etmesi halinde İsmail K. ile 50 bin TL karşılığında anlaştılar.

Geçtiğimiz 28 Aralık günü gece yarısı Emin Parlak'ın evine pencereden giren İsmail K., çekmecede bulunan iş sözleşmelerini alarak kaçtı. Daha sonra anlaştığı kişileri arayan İsmail K., vaad ettikleri parayı getiremeyen Ahmet k. ve Gülay Ö.'ye sinirlenince bu kez Emin Parlak'ı arayıp, evindeki sözleşmeleri kendisinin çaldığını ve 15 bin TL karşılığında verebileceğini söyledi.

ŞÖFÖR VE ÇAYCI GİBİ DAVRANAN POLİSLERCE YAKALANDILAR
Evine giren hırsızın teklifini kabul eden Emin Parlak, kendisine Karapınar Mahallesi'ndeki dolmuş durakları önünde buluşmaları için randevu vererek polisten yardım istedi. Önceki gün dolmuş şöförü ve çaycı gibi davranan polisler, elindeki evraklarla dolmuş durağına gelen İsmail K.'yı yakaladı. İsmail K.'nın ifadesinden sonra polis bu kez Ahmet K. ve Gülay Ö. ile kendilerine aracı olan Hakan A.'yı da yakaladılar.

Sorgulamaları yapılan zanlılar, "Hırsızlık", "Hırsızlığa aracılık", "Şantaj" ve "Mala zarar vermek" suçlarından adliyeye çıkartıldılar.(SYK)
 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com