Eski Sevgili Konusu Seda'yı Çıldırttı

Eski Sevgili Konusu Seda'yı Çıldırttı
Seda Sayan, TRT'de katıldığı programda eski sevgilileri ile ilgili soruya çok kızdı ve bu kısmın yayından çıkartılmasını istedi. Sayan TRT kavgasının galibi kim olacak?..

Yıllardır yaptığı çok özel röportajlar ile ödül üstüne ödül kazanan sevgili meslektaşım Nuriye Akman geçen hafta kamerasının karşısına Seda Sayan'ı oturttu. Eee bana sormaz mı, oh olsun... Yaşadıklarını ibretiâlem olsun diye yazıyorum.

Nuriye Akman şu sıralar TRT Haber'de ekrana gelen "Akılda Kalanlar" programını hazırlayıp sunuyor. Seda Sayan'a tabii ki önce yapılan pazarlıklar ve anlaşmalar ışığında sorularını soruyor. Sayan'a eski sevgilileri ile ilgili soru sormak yasak. Röportaj sırasında bir ara konu konuyu açıyor, Seda Sayan kameraya baka baka "Ben hiç nikâhsız birliktelik yaşamadım. Hepsiyle evlendim" deyince... Arkadaşımız dayanamıyor müdahale ediyor. Belki de izleyicisinin aptal yerine konulmasına katlanamıyor. "Yapmayın Seda Hanım. Herkesin bildiği nikâhsız birliktelikleriniz var. Bütün gazetelerde aylarca yayınlandı. Birlikte yüzlerce fotoğrafınız var. Mahsun Kırmızıgül ve Nihat Doğan'ı kim unuttu" diye karşılık veriyor. Sayan "Onlarla da nişanlıydım" diyerek konuyu hemen kapatıyor ama...

Çekimler bittikten sonra içi rahat etmiyor. Menajeri vasıtasıyla bu bölümün banttan çıkarılmasını istiyor. "Siz merak etmeyin, bu kısımları montajla atarız" sözlerine de asla güvenmiyor. Hemen TV dünyasından güçlü isimleri devreye sokuyor. Artık kimler ise... Üstelik Seda'da Kanal D'den kalma bir alışkanlık var. Kanal D'de program yaparken Doğan Medya Grubu'nun kraliçesi idi. Aydın Doğan'ın kızlarından bile daha forslu idi. Gruba ait gazeteler, her zaman göklere çıkarmakla görevli idiler. Olumsuz tek bir kelime yazamazlardı. Seda istediği TV programını yayından kaldırtırdı. İstemediği kişinin de programı iptal olurdu. Hatta magazin programlarını bile o yönlendirirdi. Şimdi Show TV'de havası nasıl bilmiyorum.

Bu alışkanlık yüzünden TRT'de istediğini yaptıracağını düşünüyor. Ama gelen yanıt olumsuz olunca avukatına talimat veriliyor. "Ne yapıp edeceksin bu konuşmayı ekrana getirtmeyeceksin" deniliyor. Gelen gayriresmi bilgilere göre avukatı TRT'ye bir ihtarname gönderip bantları istiyor. Sonuçta en üst yönetici yani TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin olaya el koyuyor. Her şeyi enine boyuna inceleyen, öğrenen TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, görevlilere "Programı yayınlayın" diye talimat veriyor. Gerçi belli olmaz. 30 Ocak tarihine dek zaman var. Neler değişmez ki... Bakarsınız Nuriye Akman'ın röportajı yerine bir belgesel ekrana gelir...

Aykut Işıklar - Bugün

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com