Eski Tavşanlı Belediye Başkanı Coşgun, vefat etti

Eski Tavşanlı Belediye Başkanı Coşgun, vefat etti
Eski Tavşanlı Belediye Başkanı Fevzi Coşgun, Bursa'da tedavi gördüğü hastanede 72 yaşında vefat etti.
Eski Tavşanlı Belediye Başkanı Fevzi Coşgun, Bursa'da tedavi gördüğü hastanede 72 yaşında vefat etti. 
Belediye Başkanlığı görevini 1984-1989 yıllarında yürüten ve Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma (TEMA) Vakfı'nın ilk temsilcisi olan Coşgun, birkaç yıldır kanser hastalığı nedeniyle tedavi görüyordu. 
Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde hayatını kaybeden Coşgun'un cenazesi, Tavşanlı'da toprağa verilecek. 
Tavşanlı Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, ''1984-1989 dönemi Belediye Başkanımız Fevzi Coşgun, Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Değerli büyüğümüze Allah'tan rahmet dileriz. Mekanı Cennet olsun'' denildi. 
     TEMA Vakfı Kütahya İl Temsilcisi Mustafa Satılmış da yazılı açıklamasında, Coşgun'un vefatından duyduğu üzüntüyü dile getirerek, ona Allah'tan rahmet, yakınlarına ''başsağlığı'' diledi. 
-Fevzi Coşgun- 
Tavşanlı'da 1940 yılında doğan Fevzi Coşgun, ilk ve orta öğrenimini bu ilçede tamamladıktan sonra Kütahya Sanat Enstitüsü'nden mezun oldu. 
Tunçbilek beldesindeki termik santralde 3 yıl çalışan Coşgun, askerliğini yedek subay öğretmen olarak iki yıl Kayseri'nin Develi ilçesinde yaptı. 5 yıl Domaniç, 9 yıl Tavşanlı'nın tepecik beldesinde öğretmenlik görevini yürüttükten sonra 8 sene süren Tavşanlı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü görevi sonunda emekliye ayrıldı. 
     Tavşanlı Akıncılar ve Üç Eylül spor kulüplerinin kuruluşunda hizmetleri bulunan Coşgun, Anavatan Partisi'nden (ANAP) seçildiği Tavşanlı Belediye Başkanlığı görevini 1984-1989 yıllarında yürüttü. Coşgun, 1994-1999 yıllarında Refah Partisi'nden Tavşanlı Belediye Meclisi üyesi olarak Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde de bulundu. 
Coşgun'un Tavşanlı Akıncılar Spor Kulübü'nde hizmet ettiği yıllarda yazdığı ''Fatih Geliyor'', ''Acı Gerçekler'', ''Hapishane Çeşmesi'', ''Ya Şehit Ya Gazi'', ''Vatan İçin'', ''Maskeliler'' adlı piyesler gençler tarafından sahnelendi ve büyük izleyici kitlesi topladı. Tavşanlı'da mehter takımı kurulmasına da öncülük eden Coşgun, ''Sularda Susamak'', ''Domaniç'te Zaman'', ''Tavşanlı'da Zaman'', ''Tavşanlı'da İz Bırakanlar'' adlı kitaplar yazdı. 
 Coşgun, ''Türkiye çöl olmasın'' sloganıyla 1992'de kurulan TEMA Vakfı'nın ilk temsilcisi unvanını elde etti. 
 Tavşanlı'da yayımlayan bazı gazete ve dergilerde köşe yazarlığı da yapan Coşgun, evli ve bir çocuk babasıydı. 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com