Eski Trabzonspor Başkanı Sümer:

Eski Trabzonspor Başkanı Sümer:
Trabzonspor'un rakibi üç büyük kulüp değil, üç büyük yanlıştır. Birincisi plansız transfer, ikincisi parçalanma ve üçüncüsü iç çatışmalardır. Bunları gidermediğiniz yerde bir takıma üstünlük sağlayacağım demek hayalcilikten öteye gidemez

Eski Trabzonspor Başkanı Özkan Sümer, "Trabzonspor'un rakibi üç büyük kulüp değil, üç büyük yanlıştır. Birincisi plansız transfer, ikincisi parçalanma ve üçüncüsü iç çatışmalardır. Bunları gidermediğiniz yerde bir takıma üstünlük sağlayacağım demek hayalcilikten öteye gidemez" dedi.

Sümer, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlediği basınla sohbet toplantısında, bordo-mavili kulüple ilgili bir süredir çeşitli sivil toplum kuruluşlarıyla görüşmelerde bulunduğunu belirterek, "Trabzonspor herkesin özlediği ve beklediği bir hamle yapacaksa iki şeyden başlaması gerekiyor. Bunlar doğru bilgi ve bütünlük. Her şeyden önce bir bütünlük olması gerekiyor. Trabzonspor'da bir kısım farklılık ve aykırılıklar olacak ama özellikle bütünlüğe ihtiyacı var" diye konuştu.

Antrenörlük hayatının ardından kulüp başkanlığı yapmasını mantık hatası olarak değerlendiren Sümer, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Çünkü benim antrenörlük dışında başka bir işim yok. Antrenörlük başkanlıktan sonra yapılama göre bunu mantık hatası olarak değerlendiriyorum. İkinci mantık hatam ise Trabzonspor'dan istifa ederek verdiğim zarardır. Düşündüğüm bir takım rahatsızlıkları içeride kalarak tedavi edebilirdim. Böyle yansımasını hiç hesap etmedim. Ne yazık ki kulüplerimiz kurumsal yapı kazanmış değil. Yöneticilerimiz genelde amatör. Bu kadar zor bir sektörü bilgi sahibi olmadan yönetmeye kalkmak yanlış. Bu sektör planlı bir yönetime ihtiyaç duyar. Kulüplerin en büyük rahatsızlığı bana göre bilgisizliktir."

- "Akçay'ın istifası çare yada çözüm değil"

Sümer, teknik direktör Mustafa Reşit Akçay'ın kulüple sözleşmesini karşılıklı feshetmesiyle ilgili bir soruya da "Akçay'ın istifası Trabzonspor için çare yada çözüm değil. Çünkü o yanlış mekanizmanın bir parçası. Esas olan o doğrultudaki işleyişin nasıl olması gerektiğ ve ihtiyaca el atmak. Bunu sağlamadığımız sürece kişiler gelir gider ama rahatsızlık değişmez. Trabzonspor yarışırken gelişmek zorundadır. Bir kısım doğruları bir araya getirsen de o doğruları iyi yönetmeyi bildiğin takdirde Trabzonspor her zaman yarışır konuma ulaşır" yanıtını verdi.

Trabzonspor'un içerisinde yaşadığı sorunların ligde mücadele ettiği takımların üzerinde olduğunu savunan Sümer, "Trabzonspor'un rakibi üç büyük kulüp değil, üç büyük yanlıştır. Birincisi plansız transfer, ikincisi parçalanma ve üçüncüsü iç çatışmalardır. Bunları gidermediğiniz yerde bir takıma üstünlük sağlayacağım demek hayalcilikten öteye gidemez" ifadelerini kullandı.

Muhabir: Hakan Burak Altunöz
Yayınlayan: Ülkü P. Karakuş

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com