Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım:

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım:
"10 yıllık şanlı yürüyüşümüzü durdurmaya çalışıyorlar. Oyun büyük. Türkiye'nin hızını kesme oyunudur"

İZMİR (AA) - Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, AK Parti'nin 10 yıllık şanlı yürüyüşünün durdurulmaya çalışıldığını belirterek, " 'Bu ülke sevdalısı Recep Tayyip Erdoğan'ı işin dışına çıkarırsak emelimize daha kolay ulaşırız' diyorlar. Avucunuzu yalayın" dedi.

Kemalpaşa ilçesi Ören beldesinde seçim koordinasyon merkezinin açılışına katılan Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin almış başını giderken İzmir'in yerinde saydığını belirtti. İzmir'in  Türkiye'ye ve dünyaya fuarcılığı öğreten bir şehir olduğunu dile getiren Yıldırım, "Ama gel gör ki İzmir'i basiretsiz, vizyonsuz yerel yöneticiler 10 yıl içerisinde ne hale getirdiler" dedi.

Şehir dışından gelenlerin İzmir'i büyük bir köye benzettiğini söyleyen Yıldırım, "Beyefendiler alınıyorlar. "İzmir'e niye köy diyorsun" diye. Yapsaydın da köy denmeseydi. Gerçekler acı olur. Unutmayın İzmir'in kaybettiği yılları ekibimle beraber Yıldırım hızıyla geri getireceğim" diye konuştu.

Hayallerle hiçbir zaman işlerinin olmadığını, ecdadın gemileri karadan yürüttüğünü, kendilerinin de denizin altından tren getirdiklerini, dünya projelerini teker teker hayata geçirip Türkiye'de 50 yıllık yapılamayan işleri 10 yıla sığdırdıklarını vurgulayan Yıldırım, şöyle konuştu:

-'' CHP'yi tatile gönderin''

"İzmir'de mi yapamayacağız bunları. Çok kolay diyorum. Yeter ki siz moralinizi yüksek tutun, kuvvetli destek verin gerisi bizden. Vereceğiniz desteğin o şekilde kuvvetli olması gerekiyor ki mazeret üretmeyelim. Bakın 2009'da İzmirliler CHP'ye yüzde 56 destek verdi. Türkiye'de çok az ilde bu kadar destek var. 5 yıl ciddi bir avans, kredi verdiniz. Ama 5 yıl sayılı gün geldi, çattı. Şimdi tekrar destek istiyorlar. O zaman diyeceksiniz ki "Kardeşim önce şu 5 yılın hesabını bir görelim. Ne var ne yok ne verdik ne verdiniz ondan sonra bakalım". Az önce karnelerini saydık sıfırdan geçilmiyor. Ama haksızlık etmeyelim bir kaç tane iyi not verelim. Tembellik 5, hizmet yapamama 5. Bunlara 30 Mart'ta öyle bir mührü vuracaksınız ki uzun bir tatile göndereceksiniz."

- "Avucunuzu yalayın"

Türkiye'de şu anda oynanan bir oyunla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın uzaklaştırılmak istendiğini vurgulayan Yıldırım, şöyle devam etti:

"10 yıllık şanlı yürüyüşümüzü durdurmaya çalışıyorlar. Oyun büyük. Türkiye'nin hızını kesme oyunudur. Bu oyuna gelmeyeceğiz. Herkes şunu biliyor. 'Bu ülke sevdalısı Recep Tayyip Erdoğan'ı işin dışına çıkarırsak emelimize daha kolay ulaşırız' diyorlar. Avucunuzu yalayın. Hiçbir şekilde Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti bugüne kadar ülkede yazdığı destanlara 30 Mart'tan sonra yeni Türkiye, 2023 Türkiye'si olarak Atatürk'ün muasır medeniyetler seviyesine ulaşma hedefini gerçekleştirmek için ilk adımı Kemalpaşa'dan atacağız. Kemalpaşa'dan başlayan yürüyüşümüz İzmir'in 30 ilçesine yayılacak ve İzmir artık mahsun, boynu bükük kaderine mahkum olmaktan kurtulacak."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com