Eskişehir Büyükşehir Belediyesi kadın projelerini anlattı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi kadın projelerini anlattı
Büyükşehir Belediyesi Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi çalışmaları konularında bildiri sundu.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Osmangazi Üniversitesi Kadın Araştırmaları Merkezi’nin düzenlediği 1. Kadın Araştırmaları Sempozyumu’nda Eskişehir’deki kadın istihdamı ve Büyükşehir Belediyesi Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi çalışmaları konularında bildiri sundu.
Osmangazi Kongre Merkezi Salon 1’de düzenlenen ve Prof. Dr. Fazıl Tekin’in başkanlığını yaptığı panele, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi adına Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Dr. Jale Nur Süllü ve Odunpazarı Belediyesi adına ise Pınar Turhanoğlu konuşmacı olarak katıldı.
Dr. Jale Nur Süllü yaptığı konuşmada, kadının sosyalleşmesine ve toplum içindeki yerine değinerek, "Büyükşehir Belediyesi olarak gerek meslek edindirme ve eğitim merkezlerimizde düzenlediğimiz kurslarla gerek Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı ile ortaklaşa düzenlediğimiz mikro kredi desteğiyle kadınlarımızın yanındayız. Ancak ülkemizde bu tarz çalışmaları bütün belediyeler zaten yapmakta. Bizim için kadınların sosyalleşmesi ve toplum içinde kendine yer edinmesi en önemli problemlerin başında geliyor. Sosyo-ekonomik anlamda kadınlarımıza kanunların izin verdiği ölçüde her türlü desteği veriyoruz. Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezimiz de ise kadınlarımız için uzmanlar kontrolünde eğitimler, seminerler düzenliyor; kadınlarımızın sorunlarını çözmelerinde danışmanlık hizmeti vererek, onlara yol gösteriyoruz. Bunun yanında Büyükşehir Belediyesi olarak hayata geçirdiğimiz Kentsel Dönüşüm Projeleri ile Eskişehir’in çehresini değiştirdik ve Eskişehir’i iç turizmin son gözdesi haline getirdik. Turizmin gelişmesi de şehirdeki dinamikleri tetikleyerek, hizmet sektöründe yeni iş alanları yarattı. Fakat çalışan kadının en büyük sorunu, iş saatlerinde çocuklarını bırakacak yer. Bu konuda kreş projesi üzerinde çalışıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman kadınlarımızın destekçisi olmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.
Panel sonunda Prof. Dr. Fazıl Tekin tarafından konuşmacılara birer teşekkür belgesi verildi.
Osmangazi Üniversitesi Kongre Merkezi 6. Salon’da "Şiddetle Mücadelede Kadın Danışma Merkezleri" adına altında düzenlenen panel’de ise, Büyükşehir Belediyesi Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi’ni konu alan bir bildiri sunuldu.
Ayrıca Osmangazi Üniversitesi Kongre Merkezi’nde, Büyükşehir Belediyesi’nin meslek edindirme ve eğitim merkezilerinde kadınların yaptığı el işi eserler de görücüye çıktı. Bunun yanında, Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi’nin Nurseli Naymansoy’un hazırladığı 50 Öncü Türk Kadını sergisi de katılımcıların beğenisine sunuldu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com