Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası Sezon Finalini Yaptı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası Sezon Finalini Yaptı
Yıl boyu dünyaca ünlü sanatçılarla konserler veren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası 2011-2012 sezonu eşsiz bir konser ile kapattı

ESKİŞEHİR - Yıl boyu dünyaca ünlü sanatçılarla konserler veren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası 2011-2012 sezonu eşsiz bir konser ile kapattı. Konser sonunda geleneksel Kızılderili danslarını ve şarkılarını sergileyen sokak gösteri grubu dinleyicilere unutulmaz bir gösteri sundu.
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, sezon boyunca dünyaca ünlü yerli ve yabancı çok sayıda solisti ağırladı. Toplam 36 konser veren Orkestrayı bu sezon yirmi binden fazla kişi dinledi. Devlet Opera ve Balesi ile de çeşitli opera eserlerini seslendiren orkestra, her konserinde izleyicilerin büyük beğenisini kazandı. Şehir dışından gelen turist gruplarının da Eskişehirliler kadar ilgi gösterdiği konserler, Eskişehir’in tanıtımına büyük katkı sağladı.
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nda gerçekleştirilen sezonun son konserine ise pan flüt sanatçısı Marian Gheras ve saksafon sanatçıları Atilla Şentin, Fethi Günçer ve Nilüfer Şen konuk solist olarak katıldılar. Popüler klasik müzik eserleri ile tanınmış film müziklerinden seçmelerin seslendirildiği konserin orkestra şefliğini ise Ender Sakpınar yaptı. Özellikle pan flüt sanatçısı Marian Gheras, eğlenceli tavırları ve seslendirdiği parçalarla Eskişehirlilere muhteşem bir müzik ziyafeti sundu. Dinleyicilerin büyük beğenisini kazanan orkestra, konser sonunda dakikalarca ayakta alkışlandı. Ayrıca konser sonunda dinleyiciler ilginç bir sürprizle karşılaştı. Tüm dünyayı gezerek geleneksel Kızılderili müziklerini eşsiz bir gösteriyle sunan sokak gösteri grubu, dinleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı. Konuk solist Marian Gheras’ın da sahneye çıkarak Kızılderili grubuyla yaptığı düet gecenin unutulmazları arasına yer aldı.
Konser sonrası konuşma yapan Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası Şefi Ender Sakpınar, "Her sezon biraz daha gelişerek, siz dinleyicilerimizle beraber daha iyiye gidiyoruz. Konserlerimizde bizi yalnız bırakmayan tüm müzikseverlere teşekkür ediyoruz. Gelecek sezon tekrar beraber olmak dileğiyle" dedi.

Kaynak: İHA

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com