“Eskişehir ekonomisine yılda 200 milyon lira aktarıyoruz”

“Eskişehir ekonomisine yılda 200 milyon lira aktarıyoruz”
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Cengiz Çetin, Eskişehir ekonomisine yılda yaklaşık 200 milyon lira aktardıklarını söyledi.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Cengiz Çetin, Eskişehir ekonomisine yılda yaklaşık 200 milyon lira aktardıklarını söyledi.
Prof. Dr. Çetin, ESOGÜ Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleri Yemekhanesi'nde düzenlediği basın toplantısında, ESOGÜ Tıp Fakültesi Hastanesinin 1993 yılından bu yana hizmet verdiğini belirtti.
ESOGÜ'de yapılan ve yapılacak olan projeler hakkında bilgiler veren Çetin konuşmasını şöyle sürdürdü; 'ESOGÜ Eğitim Uygulama ve Araştırma Hastanesi, Eskişehir merkezinin yanında Bilecik, Afyonkarahisar ve Kütahya'nın yer aldığı bölgede Üniversite hastanesinin gerektirdiği tüm hizmetleri 1081 yatak kapasitesi ile hastaların hizmetine sunmaya devam etmektedir. Hastane olarak Eskişehir ekonomisine yılda yaklaşık 200 milyon lira aktarıyoruz. Hastanemiz temel hedefi olan tüm klinik, poliklinik, laboratuvar, acil servis ile idari- Mali hizmet üniteleri arasında entegre olarak çalışacak olan Hastane Enformasyon Sistemi (HİS) ve Laboratuvar Enformasyon Sistemi (LİS) bilgisayar otomasyon projesi 520 noktada noktada faaliyete geçirilmiştir. Bu proje ülkemiz kamu hastanelerinde gerçekleştirilmiş ilk proje olması nedeniyle diğer hastanelere de örnek oldu. '
Yılda ortalama 350 bin hastaya hizmet verdiklerini anlatan Prof. Dr. Çetin, Türkiye'de yapılan tüm standart girişimleri hastanede uyguladıklarını bildirdi. Prof. Dr. Çetin, Acil Tıp Anabilim Dalı Merkezi'nin tüm vakalara 24 saat hizmet sunduğunu belirterek, şöyle konuştu: 'Hastanemize muayene ve tetkik için başvuran hastalarımıza planlı hizmet sunmak amacıyla 1999 yılında 'Hasta Randevu Sistemi'ne, Mart 2011 itibari ile de 'Online Randevu Sistemi'ne www. ogu. edu. tr adresinden geçilmiştir. Ayrıca, uzun süre yatarak tedavi gören çocukların eğitim sürecinin aksamaması için Hastane İlköğretim Okulu 2002 yılından beri hizmet vermektedir.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com