“Eskişehir halkına hizmet için geldik”

“Eskişehir halkına hizmet için geldik”
Başbakan Başmüşaviri ve medya danışmanı iken istifa ederek AK Parti Eskişehir 1. sıradan milletvekili adayı olan Nabi Avcı, Eskişehir'in Türkiye'nin özeti gibi olduğunu söyledi.

Başbakan Başmüşaviri ve medya danışmanı iken istifa ederek AK Parti Eskişehir 1. sıradan milletvekili adayı olan Nabi Avcı, Eskişehir'in Türkiye'nin özeti gibi olduğunu söyledi.

AK Parti'nin Eskişehir milletvekili adayları, Gar Düğün Salonu'nda düzenlenen programla tanıtıldı. Programda konuşan milletvekili adayı Nabi Avcı, Eskişehir'in gelişmişlik düzeyiyle Türkiye'nin özeti olduğunu belirterek, 'Eskişehir Türkiye'de gelişmiş şehirlerin başından geliyor. Bugün hepimiz için heyecanlı ve anlamlı bir gündür. Tarihi bir dönemecin eşiğindeyiz. 12 Haziran 2011 seçimleriyle birlikte Türkiye artık makus tarihini bir daha geri dönülmez bir şekilde kırarak, dünya ülkeleri arasındaki hak ettiği şerefli yerini almak üzere tarihi hamlesini yapacak. Benim için bugünün ayrı bir önemi var. Bugüne kadar gayriresmi olarak sürdürdüğüm Eskişehir milletvekilliğini bundan sonra resmen sürdüreceğim' dedi.
'20 yıldır mutfakta sessizce çalışan bir adam için bugün vitrinde mikrofon başında konuşmak hiç kolay değil' diyen Avcı, 'Bugünü başka bir anlamlı kılansa; burası benim çocukluğumu, öğrenciliğimi geçirdiğim, hocalığını yaptığım Eskişehir'e şimdi de milletvekili yapma eşiğinde bulunduğum için heyecan duyuyorum. Eskişehir aslında Türkiye'nin özeti gibi, her bakımdan Türkiye nasıl bir bölge gücü ise, Eskişehir de bölgesinin parlayan yıldız şehridir. Ve daha da yükselecektir. Başbakanımız seçim beyannamesini açıkladı. Dikkat çeken orada, Türkiye için hedeflerin tümü adeta Eskişehir için yazılmış gibidir. Türkiye için öngörülen her hedef Eskişehir'i de kapsıyor. Bir bakan arkadaşımızın kinayeli bir şekilde bana 'Hocam Türkiye için mi Eskişehir için mi yapıyoruz?' dedirtecek kadar Eskişehir'e ısmarlanmış bir elbise kadar oturan bir programdır. Eskişehir coğrafi şartları, tarihi, ekonomik gücü, potansiyeli ile programda yer alan ana başlıklardan hangisini seçerseniz seçin Eskişehir'i gösterir. İnanıyorum ki
Eskişehir önümüzdeki seçimlerde tarihinin, coğrafi konumunun kendisine biçtiği bu rolü hak ettiği şekilde seçimden çıkarak Ankara'da temsil edilecektir' diye konuştu.
Eskişehir'in marka bir şehir olduğunu ifade eden Avcı şöyle konuştu:
'Aynı zamanda markalar şehridir. Bundan sonra yapılacak işlerle bu markalarını önce ülkenin ve dünyanın genelinde tanıtmaya fırsat bulacaktır. Beş kıtada Yunus Emre enstitüsü açılıyor. Eskişehir'in sesi olan Yunus Emre'nin sesi beş ülkede kültürüyle dünyaya seslenmeye başladı. Bu diğer alanlarda da en çok Eskişehir hak ettiği karşılıkları bulacaktır. Eskişehir'de sözün nasıl söyleneceğini Yunus Emre bize asırlar öncesinden söylemiş. 'Söz ola kese savaşı, söz ola kestire başı, söz ola ağulu aşı yağ ile bal ede'. Bu yüzden Eskişehir'de aday arkadaşlarımız ile birlikte teşkilatımızla gönüller kazanmaya geldik. Biz hizmet etmeye geldik.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com