Eskişehir ile Bartın arasında "Gönül Köprüsü" oluştu

Eskişehir ile Bartın arasında "Gönül Köprüsü" oluştu
Gönül Köprüsü" projesi kapsamında Eskişehir'den Bartın'da gelen 200 öğrenci ve 17 öğretmen 1 haftalık ziyaret ve gezilerinin ardından Bartın'dan ayrıldı.

Gönül Köprüsü' projesi kapsamında Eskişehir'den Bartın'da gelen 200 öğrenci ve 17 öğretmen 1 haftalık ziyaret ve gezilerinin ardından Bartın'dan ayrıldı. Bartın Milli Eğitim Müdürü Hacı Ali Yeşilyurt, öğrencilerin Bartın'da arkadaş ve dost edindiklerini belirtti.
Eskişehir'den 'Gönül Köprüsü' projesi kapsamında gelen ve Bartın'da 1 hafta süreyle kalan 200 öğrenci ve 17 öğretmen için Özel Gülpembe İlköğretim Okulu'nda kahvaltı düzenlendi. Kahvaltının ardından öğrenci ve öğretmenler için uğurlama töreni düzenlendi. Töreni Bartın Milli Eğitim Müdürü Hacı Ali Yeşilyurt, Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri, Özel Gülpembe İlköğretim Okulu Müdürü Veli Arısoy, Okul Öğretmenleri, Eskişehir'den gelen 200 öğrenci ve 17 öğretmen katıldı. Törende konuşan Milli Eğitim Müdürü Hacı Ali Yeşilyurt, 1 hafta boyunca Bartın'da kalan öğrencilerin hiç bir sorun yaşamadan mutlu bir şekilde Bartın'dan ayrıldığını ifade etti. Yeşilyurt, 'Eskişehir'den Bartın'a gelen öğrenciler 1 haftalık ziyaretlerinin ardından geri döndüler. Geleceğimizin teminatı olan sizleri aramızda görmekten son derece memnun kaldık. Daha önce de biz Bartın'dan öğrencilerimizi 'Gönül Köprüsü' projesi kapsamında Bartın'dan göndermiştik. Şimdi de sizler geldiniz. Burada arkadaşlıklar, dostluklar edindiniz. Bu arkadaşlık ve dostlukları ömür boyu sürdürmenizi temenni ediyoruz. Bu tür etkinlikler öğrencilerimizin kaynaşmasını ve ülkemizin değişik örf ve adetlerini tanıması açısından önemli bir yere sahiptir. Şimdi Bartın'ı tanıdınız. Sizler Bartın için turizm elçileri olacaksınız. Hepinizin yolu açık olsun. Ayrıca bu organizasyonda Bartınlı iş adamlarımızın ve Bartın halkının hem maddi hem de manevi destekleri olmuştur. Onlara da şükranlarımızı sunuyoruz. En ufak bir aksilik yaşanmadı. Gerçekten Eskişehir ile 'Gönül Köprüsü' kurduk' dedi. Eskişehir'den gelen 200 öğrenci ve 17 öğretmen Bartın Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı kız ve erkek yurtlarında konakladı.
Bartın Milli Eğitim Müdürü Hacı Ali Yeşilyurt, Eskişehir'den gelen kafileyi getiren öğretmenlere Bartın hatırası olarak çeşitli hediyeler verdi. Eskişehir'den gelen öğrenciler de Bartın'a şükranlarını, 'Kırmızı siyah. En büyük Bartın Spor. Şampiyon Bartın Spor' şeklinde tezahürat yaparak sundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com