''Eskişehir-İzmir karayolu kısalıyor''

''Eskişehir-İzmir karayolu kısalıyor''
Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, Eskişehir-İzmir karayolunun kısaltılması amacıyla bölünmüş yol yapımı çalışması başlatıldığını bildirdi.
     Saraoğlu, makamında düzenlediği basın toplantısında, Eskişehir-Kütahya-Uşak-İzmir karayolunun bölünmüş yol olarak yapımının ihalesinin tamamlandığını ve bu yolun inşasının 2015 yılına tamamlanmasının planlandığını söyledi. 
     ''Eskişehir-İzmir karayolu kısalıyor'' diyen Saraoğlu, bu yolun kısalmasının, Gediz'in şehirler arası yol üzerinde bir kent olarak sanayi, turizm ve ticaret alanında daha da gelişeceğini öngördüğünü anlattı. 
     Saraoğlu, Eskişehir-İzmir karayolu yapım çalışmaları kapsamında bitümlü sıcak asfalt kaplama işinin Kütahya'nın Gelinkaya mevkisinde başlatıldığı bilgisini vererek, şöyle konuştu:       
''İlk olarak Kütahya-Gelinkaya kısmı ihale edilen yolun kalan kısımları Gelinkaya mevkisi-Çavdarhisar, Çavdarhisar-Gediz, Abide-Uşak güzergahları olarak ihale edilecektir. Eskişehir-Kütahya-Uşak-İzmir karayolu ilçemizden geçmekte ve İzmir Limanı'na ulaşılan en kısa yoldur. 
Eskişehir'den İzmir'e en kısa mesafede ulaşım sağlayan yol olarak Eskişehir-Kütahya-İzmir karayolu 407 kilometre, alternatif olarak kullanılabilecek Eskişehir-Kütahya-Afyon-Uşak-İzmir karayolu ise 507 kilometredir. İlçemizden geçen güzergah 100 kilometre daha kısadır. 
Bir de Eskişehir-Kütahya-Altıntaş-Banaz-Uşak-İzmir karayolu bulunmaktadır. Ancak burası, ilçemiz güzergahında bulunan yoldan 33 kilometre daha uzundur. Veriler göstermektedir ki, Eskişehir-Kütahya-Gediz-İzmir karayolu, diğer alternatiflerden hem daha kısa hem de daha nitelikli bir ulaşım sağlamaktadır.'' 
 
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com