Eskişehir polisinden uyuşturucu operasyonu

Eskişehir polisinden uyuşturucu operasyonu
Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen iki ayrı operasyonda, çok miktarda çeşitli uyuşturucu maddeler, tabanca, tüfek ve mühimmatı ele geçirildi.

Yapılan açıklamaya göre, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalar neticesinde gerçekleştirilen operasyonda, B.A. (22) ve L.G.(24) isimli şahıslar, toplam 5 kilo 550 gram Kubar esrar maddesi ile birlikte yakalandı. Şüpheliler hakkında “Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak” suçundan yasal işlem başlatıldı.

KOM Ekiplerinin uyuşturucuyla mücadele kapsamında suç ve suçu önleme yönelik olarak yapmış oldukları başka bir çalışmada ise, S.G.(27), K.G.(23) isimli şahıslar, toplam 269,3 gram Kubar esrar maddesi, 7,76 gram Bonzai, 24 adet Ecstasy hap, 1 adet kurusu tabanca, 1 adet Kırıkkale marka tabanca, 1 adet şarjör, 4 adet dolu mermi, 2 adet dolu kurusıkı tabanca mermisi, 1 adet tek kırma av tüfeği ile birlikte yakalandılar. Şüpheli hakkında ‘Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak’ suçundan yasal işlem yapıldı
Yapılan açıklamada, Eskişehir Emniyet Müdürlüğü görevlileri olarak bir insanlık suçu olan uyuşturucu madde kaçakçılığı ile mücadele konusundaki çalışmaların kararlılıkla devam edeceği anlatılarak “Vatandaşlarımızın yapacakları ihbarla uyuşturucu ile mücadelemize verecekleri katkılar ilimizdeki huzurun devamını sağlayacaktır” diye belirtildi. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com