Eskişehir sanayi odası seçimlerine doğru

Eskişehir sanayi odası seçimlerine doğru
Eskişehir Sanayi Odası Başkan adayı Nebi Hatipoğlu, Eskişehir sanayisinin 24 yıllık donuklaşan, sıradanlaşan, heyecansız Oda yönetiminden kurtulması için buluştuklarını belirterek "Bu değişim iradesinin sandığa ve Oda yönetimine yansıması için gerekenleri

Eskişehir Sanayi Odası Başkan adayı Nebi Hatipoğlu, Eskişehir sanayisinin 24 yıllık donuklaşan, sıradanlaşan, heyecansız Oda yönetiminden kurtulması için buluştuklarını belirterek "Bu değişim iradesinin sandığa ve Oda yönetimine yansıması için gerekenleri yapacağız” dedi.

Hatipoğlu, ekibi ile birlikte bir otelde düzenlediği basın toplantısında, gündemlerinde sürekli olarak Eskişehir’in olduğunu belirtti. Sanayi Odası seçimlerinin daha önce Eskişehir'in gündemine hemen hemen hiç gelmediğini söyleyen Nebi Hatipoğlu "24 Yıllık başkan, gündemi ve seçimleri Eskişehir'den kaçırırdı. Bu gelişmeleri çok olumlu buluyorum. Sanayicinin gündemi Eskişehir'i doğrudan ilgilendiren önemli bir konudur. Bu yüzden ben de sizleri ve kamuoyunu bilgilendirmek, sürece ilişkin düşüncelerimizi paylaşmak istedim. Nisan ayının başında gazeteler aracılığıyla bir ilanla çağrıda bulunarak "Mayıs başında seçim istiyoruz" dedik. Çünkü Eskişehir bu seçimler nedeniyle vakit kaybediyor. Sözgelimi 2013 Kültür Başkenti olmamız nedeniyle, sanayicimizin, Eskişehir'in kazanacağı önemli etkinlik fırsatlar, heba ediliyordu. 24 Yıllık Başkan konunun çok uzağında kaldı. Bu genel bir tavır 24 yıldır alışkınız. Böylesi fırsatları değerlendirememe, kendi içine kapanık bir Oda vizyonu zaten 24 yıllık bir alışkanlık. Her geçen gün bize, Eskişehir'e zaman kaybettiriyor” diye belirtti.

ADİL BİR REKABET İSTİYORUZ
Eskişehir sanayisinin 24 yıllık donuklaşan, sıradanlaşan, heyecansız Oda yönetiminden kurtulması için buluştuklarını kaydeden Hatipoğlu şunları söyledi: 
“Seçim sürecinde vizyonumuzun, değerlerimizin, ilkelerimizin konuşulmasını tercih ederiz. Böylesi gündemlerle sanayicimizin ve şehrimizin meşgul edilmesini istemeyiz. Bu bize, bizim gibi bir şehre yakışmaz. O nedenle böylesi bir açıklama yapma konusunda da çok düşündük. Biz adil bir rekabet içinde vizyonun, değerlerin ve ilkelerin yarıştığı bir seçim olması konusunda üstümüze düşeni yapıyoruz, bundan sonra da yapacağız. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da Eskişehirle ve sanayiye yönelik anlayışımız, Odamızın nasıl yönetilmesi gerektiğini konuşacağız. Ama bu arada seçimin adaletli ve temsil yeteneğini zorlamaya yönelik çabaları da izleyeceğiz. Bu konuda Eskişehir’i, sanayicilerimizi temsil eden adil bir seçim olması için çalışacağız. Meydanı boş bırakma gafletine de düşemeyiz. Bizim hem şehrimize hem de sanayicilere karşı sorumluluğumuz var. Bu değişim iradesinin sandığa ve Oda yönetimine yansıması için gerekenleri yapacağız.”(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com