Eskişehir, şehidini son yolculuğuna uğurladı

Eskişehir, şehidini son  yolculuğuna uğurladı
Şırnak’ta terör örgütüne yapılan operasyonda mayın patlaması sonucu şehit olan Jandarma Astsubay Çavuş Mutlu Yıldırım, memleketi Eskişehir’de son yolculuğuna uğurlandı.
Şırnak’ta terör örgütüne yapılan operasyonda mayın patlaması sonucu şehit olan Jandarma Astsubay Çavuş Mutlu Yıldırım, memleketi Eskişehir’de son yolculuğuna uğurlandı. 
Şırnak’ta terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyon sırasında terör örgütünün yola döşediği mayının patlaması sonucu şehit olan Jandarma Astsubay Çavuş Mutlu Yıldırım'ın cenazesi, askeri cenaze aracıyla törenin yapılacağı Reşadiye Camii’ne getirildi. Cenazenin askeri tören mangası tarafından omuzlarda taşınması sırasında, baba Hava Astsubay Yılmaz Yıldırım, anne Sevgi Yıldırım, Kardeşi Utku Yıldırım ve yakınları göz yaşlarına boğuldu. Törene, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Murat Mercan, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, milletvekilleri Nabi Avcı, Salih Koca, Kazım Kurt, Ruhsar Demirel, Vali Kadir Koçdemir, 1. Hava Kuvveti Komutanı Org. Abidin Ünal, askeri erkan, Yıldırım'ın silah arkadaşları, yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Şehit Yıldırım'ın cenazesi, öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından, Kanlıpınar şehitliğinde dualarla toprağa verildi.
 
 -MUSTAFA DESTİCİ, ESKİŞEHİR'DEKİ ŞEHİT CENAZE TÖRENİNE KATILDI-
Şırnak'ta şehit olan jandarma Ast. Çvş. Mutlu Yıldrım'ın Eskişehir'deki cenaze törenine katılan Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, PKK'lı milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılarak hukuka teslim edilmelerinin gerektiğini söyledi. 
Şehit Mutlu Yıldırım'ın Eskişehir Reşadiye Camii'nde düzenlenen cenaze töreni öncesi basın açıklaması yapan BBP lideri Destici, bayram gününde verdiğimiz şehit sayısının 4 olduğunu belirterek, "Öncelikle şehidimize Allah'tan rahmet dilerim. Gaziantep'te bugün yine şehidimiz var. Mutlu'yla birlikte şehit olan kardeşimiz de bugün Gaziantep'te defnedilecek. Ondan bir gün önce de yine 2 tane şehidimiz vardı. Bayram gününde verdiğimiz şehit sayısı 4. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Tabi dünkü Antep'teki terör eylemi gerçekten hiç bir ahlaka, hiç bir vicdana, hiç bir inanç ölçüsüne, dini ölçüye sığmayan bir davanış. Bunları yapanın insan olduklarını düşünmek bile istemiyorum. Bu kadar gözü dönmüş, bu kadar vicdandan, şereften, izzetten yoksun bir güruhla karşı karşıyayız. Ben arife günü ve bayramın birinci günü Diyabakır'daydım, Mardin'deydim. Köylere gittim, Kızıltepe'ye gittim. Oradaki vatandaşlarımızla konuştum. Oradaki vatandaşlarımızın ayrılma gibi, özerklik gibi bir talepleri de yok, dertleri de yok. Onların da şikayetçi oldukları nokta terördür. Onlar da bu terörün bir an önce bitmesini bekliyorlar. Bu Zerdüşt PKK yapısının, BDP yapısının kesinlikle kendi temsilcileri olmadığını söylüyorlar. Tabi burada BDP'ye verilen oyların PKK'nın orada zemin bulmasının çok değişik sebepleri var. Maalesef Türkiye 28 yıldır terörle mücadele etmedi, ediyormuş gibi yaptı. Ben bunu muhalefet olsun diye söylemiyorum. Daha önce de bölgeye gittik. Bu son gittiğimizde de gördük. Terörle mücadele namına hem güvenlik boyutuyla, hem hukuki boyutuyla, hem özgürlükler boyutuyla, hem refah boyutuyla hepsi eğitim boyutuyla gerçek anlamda mücadele edilmediğini görüyoruz. Hiç kimse bize 'terörle mücadele ediyoruz' demesin. Terörle mücadele eden bir ülkede 28 yılda teröriste karşı mücadele edecek eğitim birlikleri olmaz mı? Terörle mücadele edecek ülkenin hala ülkenin içine girecek ordudan roket atarlarla, havan toplarıyla haberi olmaz mı? Yani 10 kişinin canına kıyacak, 60-70 kişiyi yaralayacak bomba yüklü kamyondan haberi olmaz mı" ifadelerini kullandı.
Bu esnada bir vatandaşın yapılan basın açıklamasına tepki göstererek 'ayıp ediyorsunuz' demesi üzerine BBP lideri Destici de, "Neyi ayıp ediyoruz? 28 yıldır bu ülkede terörle mücadele etmeyenler, teröre prim verenler ayıp yapmıyor da biz mi ayıp yapıyoruz? Doğruları söylediğimiz için mi ayıp yapıyoruz? Her zaman söylüyorum, bu ülke 28 yıldır terörle mücadele etmiyor. Siz terörün finans kaynaklarını kesmiyorsanız, 30'dan fazla dış ülke teröre destek veriyor. Siz bunlarla hala stratejik ortaklıklara devam ediyorsanız, tabiki bunları yaşayacaksınız. Dolayısıyla da artık devleti yönetenlerin hükümet edenlerin aklını başına alması lazım. Ülkenin parçalanıp bölünmesini mi istiyorsunuz? Milletin birbirine girmesini mi bekliyorsunuz? Bunlar mı planlanıyor? 12 Eylül öncesi gibi millet birbirine mi düşürülmek isteniyor? Dolayısıyla ben milletimizi de buradan sağduyuya davet ediyorum. Kesinlikle provokasyonlara gelmesinler. PKK'nın ve BDP'nin yapmak istediği budur. Devleti yönetenler, bu devlete hükümet edenler de akıllarını başlarına alsınlar. Terörizmle ve terörle adam gibi mücadele etsinler. Yani bugüne kadar yapılmayanlar inşallah bundan sonra yapılsın. Hem güvenlik alanında, hem hukuki boyutta topyekun bir mücadele istiyoruz. Yani benim güvenlik görevlim yarın teröristle mücadelede 10 yıl 20 yıl hapis yatacağını düşünürse o adam teröristle mücadele edebilir mi? Siz hala idam cezasını neden getirmiyorsunuz? Dün 10 kişinin hayatına kast edip öldürüp 70 kişiyi yaralayan adamın cezası ne olacak? Başka hangi cezayı vereceksiniz? Dolayısıyla meclis acilen toplanmalı, bu PKK'lı milletvekillerinin dokunulmazlıkları bir an önce kaldırılmalı ve bunlar hukuka teslim edilmeli. Öbür taraftan mutlaka meclis idam cezasını geri getirmeli ve bomba patlatanlar, mehmetçiğe kurşun sıkanlar mutlaka idam edilmelidir. Tekrar şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun" diye konuştu.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com