Eskişehir Valiliği ve Türksoy işbirliği ile nevruz kutlamaları yapıldı

Eskişehir Valiliği ve Türksoy işbirliği ile nevruz kutlamaları yapıldı
Eskişehir Valiliği ve Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY işbirliğiyle Nevruz Bayramı kutlandı.

Eskişehir Valiliği ve Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY işbirliğiyle Nevruz Bayramı kutlandı.
Vilayet Meydanı'nda düzenlenen etkinliğe, 1. Hava Kuvveti Komutanı Korgeneral Abidin Ünal, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Emniyet Müdürü Naci Kuru, Orman Bölge Müdürü Zekeriya Mere, İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Yapıcı, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
Törende konuşan Eskişehir Valisi Kadir Koçdemir, Eskişehir'e Türk dünyasının dört bir köşesinden misafirler geldiğini söyledi.
Önümüzdeki yıl Eskişehir'in Türk Dünyası Kültür Başkenti olacağını hatırlatan Koçdemir şunları söyledi; "Bu yıl, aynı zamanda önümüzdeki yıl yapacağımız etkinliklerde en büyük destekleri verecek insanlarla ilk defa merhabalaştığımız, dostluk tahsis ettiğimiz bir dönemdir. İlerde entegre olmuş, birbiriyle kaynaşmış, hem kendi topraklarında yaşayan bütün insanlara hem de insanlığın tamamına tekrar güzellikler getirecek bir medeniyeti kuracak Türk dünyasının tarihini yazarken bu ilk adımın, mutlaka büyük bir önemle kaydedilecektir. Çocuklarımız, torunlarımız bugün bizim yapacağımız faaliyetlerden olumlu manada etkileneceklerdir."
TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov da her yıl Nevruz kutlamaları gerçekleştiren TÜRKSOY'un, bu yıl da Eskişehir Valiliği'nin desteğiyle Nevruz ateşini buraya taşıdığını söyledi.
Konuşmanın ardından, Koçdemir ve Kaseinov, Nevruz ateşini yakıp, örste demir dövdü. Daha sonra çeşitli dans toplulukları gösteri yaptı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com