Eskişehir'de 40 Hadis yarışması

Eskişehir'de 40 Hadis yarışması
Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezinde Sarar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri arasında 40 Hadisi Ezber okuma yarışması düzenlendi.

Eskişehir İl Müftülüğü ve Sarar Anadolu İmam Hatip Lisesi işbirliği ile Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezinde Sarar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri arasında 40 Hadisi Ezber okuma yarışması düzenlendi. 
Programa İl Müftüsü Niyazi Ersoy, İl Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Ayata, Sarar Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Ahmet Keskin, ESOGÜ Öğretim Üyesi Dr. Ömer Müftüoğlu ve vatandaşlar katıldı.
4 erkek ve 4 kız yarışmacının katıldığı programda öğrencilere Arapça ve Türkçelerini ezbere okumak üzere 5’er hadis soruldu.
Komisyon Başkanlığını il Müftüsü Niyazi Ersoy'un yaptığı yarışmada birinci Ayşe Aslan, İkinci Mücahit Karakaya, üçüncülük ödülünü ise Makbule Aslan aldı.
Programda öğrenciler tarafından canlandırmalı olarak aktarılan hadisler izleyiciler tarafından büyük ilgi gördü. Ayrıca Sarar Anadolu İmam-Hatip Lisesi ilahi korosu tarafından söylenen ilahiler misafirlere duygulu anlar yaşattı. Öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle program son buldu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com