Eskişehir'de acı sürüyor

Eskişehir'de acı sürüyor
Eskişehir’de dün yaşanan tramvay kazasında hayatını kaybeden 9 yaşındaki Salih Şirinli’nin eğitim öğretim gördüğü okulunda ve sınıfında bugün yas vardı.

Odunpazarı ilçesi Yunusemre İlkokulu 4’üncü sınıfa giden Salih Şirinli, dün akşam saatlerinde korkuluklardan atlayıp yolun karşısına geçmek isterken, Cumhuriyet Bulvarı Alanönü tramvay durağı yakınında seyir halindeki tramvayın altında kalıp hayatını kaybetmişti. Şirinli’nin okulunda ise bugün yas hakimdi. Küçük çocuğun sırasının üzerine sınıf arkadaşları ve öğretmeni tarafından çiçekler bırakıldı.

Ailesi ile birlikte Yalova’dan Eskişehir’e taşındıkları öğrenilen 9 yaşındaki Şirinli’nin cenazesi, yapılan otopsinin ardından defnedilmek üzere memleketi Yalova’ya götürüldü. Cenazenin, K. Karabekir mahallesindeki Emir Bayır Camii'nde kılınacak namazın ardından defdenileceği öğrenildi.

Yaşanılan kaza hakkında bilgileri olmadığını ifade eden sınıf Öğretmeni Mehmet Arslan, ‘‘Bu yıl Yalova’dan geldi. Karşıdan karşıya geçerken tramvay altında kaldığını duyduk. Sanırım internet kafeye gitmiş oradan karşıda babasının çalıştığı yere giderken olay yaşanmış’’ dedi.

Kazayı değerlendiren Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ise, tramvayı kullanan vatmanın kaza esnasında cep telefonuyla konuştuğu iddiaları hakkında açıklama yaptı. Vatmanın telsiz sistemiyle konuştuğunu ve cep telefonu ile konuşamayacağını ifade eden Başkan Büyükerşen, ‘‘Vatmanların yapacağı bir şey de yok. Onlar cep telefonlarıyla konuşmazlar telsizleriyle konuşuyorlar. Ben telefonla konuştuğunu sanmıyorum. Ecele mani olamıyoruz, ne yazık ki böyle bir kaza başımıza geldi’’ dedi.

Tramvay yolu kenarlarında yeterli güvenlik önlemlerinin alındığını ifade eden Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, şunları söyledi;

‘‘Tramvay yolunun bir tarafında çalılar var. Demir korkulukların yanında bulunuyor. Çocuklar internet kafeye girerken ne yazıyı okuyorlar ne de dinliyorlar. Oradaki çalıları sökmüşler, onları sökseler bile demir korkuluklar var. Kurallara uymayanlar yalnız çocuklar değil, büyükler bile böyle kazalara maruz kalıyorlar. Bütün dünyada trafik kazaları olduğu gibi tramvay kazaları da yaşanıyor. Yalnız tramvayın oluşu değil, tramvay bir tarafa kaçamaz ve yol değiştiremez, ağır vasıtadır bir anda duramaz. Maalesef çok üzüldüm.’’(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com