Eskişehir'de aile eğitimi başladı

Eskişehir'de aile eğitimi başladı
Ücretsiz olarak düzenlenen aile eğitimi kurslarının üçüncüsü, Büyükşehir Belediyesi Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi'nde başladı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Odunpazarı Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle ücretsiz olarak düzenlenen aile eğitimi kurslarının üçüncüsü, Büyükşehir Belediyesi Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi'nde başladı.
Kurs süresince, 12-18 yaş arası çocuğu olan ailelere, çocuk yetiştirme becerilerinin geliştirilmesi ve aile içi ilişkilerin güçlendirilmesi yoluyla çocuğun var olan potansiyelini kullanmasını sağlamaya yönelik eğitimler verilecek.
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Jale Nur Süllü, anne-baba olmanın sağlıklı nesiller yetiştirilmesindeki önemi belirterek, toplumsal gelişmeyi güçlendirmek amacıyla düzenlenen kurs ile çocuğun zihinsel, duygusal, fiziksel ve toplumsal olarak çok yönlü gelişimine katkıda bulunulmasının hedeflendiğini kaydetti.
Eğitimler, Uzman Eğitmen Neşe Uyguner tarafından verilecek ve 14 haftalık eğitim sonunda katılımcılara Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilecek. Eğitime Prof. Dr. Gülten Seber ve Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi Sorumlusu Psikolog Özge Arduç destek verecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com