Eskişehir'de bebeğiyle okuma yazma öğreniyor

Eskişehir'de bebeğiyle okuma yazma öğreniyor
Eskişehir Tepebaşı Belediyesi'nin açtığı okuma yazma kursuna kucağındaki 7 aylık bebeğiyle katılan bir anne takdirle karşılanıyor.

Fevzi Çakmak Mahallesi'nde oturan 25 yaşındaki Perihan Santur okuma yazma öğrenebilmek için kucağında 7 aylık bebeğiyle Fevzi Çakmak Beldeevi'nde açılan okuma yazma kurslarına katılıyor.

Tepebaşı Belediyesi'nin, okuma yazma bilmeyen fakat öğrenmek isteyenler için açtığı okuma yazma kurslarına vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor. 25 yaşındaki Perihan Santur da okuma yazma kurslarına katılan vatandaşlardan yalnızca biri. Ancak Santur'u diğer kurs üyelerinden ayıran bir özelliği var. Santur, okuma yazma kursuna 7 aylık bebeği ile katılıyor. Kursa katılmaktan oldukça mutlu olan Santur, diğer kurs üyeleri ve beldeevi çalışanlarının yardımlarıyla okuma yazma kursunda büyük adımlarla ilerliyor.

Tepebaşı Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Beldeevleri Projesi” örnek gösterilen bir sosyal proje olmasının yanında ilginç öykülere de tanıklık ediyor. Daha önce de Mustafa Kemal Paşa Beldeevi’nde baba-oğul okuma yazma öğrenen Mehmet Demir ve oğlu Zeki Demir büyük ilgi toplamıştı.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com