Eskişehir'de bisikletli polisler göreve başladı

Eskişehir'de bisikletli polisler göreve başladı
Eskişehir'de, bisikletli polisler göreve başladı.İl Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, Çevik Kuvvet Şubesi'ne bağlı 12 bisikletli polisin göreve başlaması sebebiyle yaptığı açıklamada, şehrin dokusuna uygun bir şekilde bisikletli polis ekibi oluşturduklarını

Eskişehir'de, bisikletli polisler göreve başladı.
İl Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, Çevik Kuvvet Şubesi'ne bağlı 12 bisikletli polisin göreve başlaması sebebiyle yaptığı açıklamada, şehrin dokusuna uygun bir şekilde bisikletli polis ekibi oluşturduklarını söyledi. Bisikletli polislerin daha çok trafiğe kapalı alanlarda ve turistik bölgelerde görev yapacaklarını belirten Avcı, 'Gündüz 12.00 ile gece 24.00 saatleri arasında görev yapacaklar. Gözlemleyelim, ondan sonra sayılarının arttırılıp arttırılmayacağı, azaltılıp azaltılmayacağına karar veririz ya da görev yerlerini de değiştirebiliriz. Biikletli polisler, önleyici hizmet yapacaklar. Arkadaşlar istekliler, vatandaşların desteğiyle derneğimizin temin ettiği 12 bisikletle ilk görevlerine çıktılar' dedi.
Hanefi Avcı, atlı polislerin eğitiminin ise sürdüğünü açıklayarak, 'Onların uzunca bir süre eğitime ihtiyacı var. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ile yaptığımız işbirliğinde polislerin 4 aya yakın bir süre eğitimi var. Ondan sonra atların eğitimi sürecek. O birazcık uzayacak. Sanırım, kışa doğru tamamlanacak. Bu ayın ortalarına doğru ise cincırlarımız gelecek, siparişlerini verdik' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com