Eskişehir'de buzdolaplı hastane eylemi

Eskişehir'de buzdolaplı hastane eylemi
Eskişehir'de, Zübeyde Hanım Kadın ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nin kapatılmasına tepki gösteren bir baba, kendini oğluyla birlikte buzdolabına kilitledi.

Şirintepe Mahallesi'nde ikamet eden Mehmet Ömürlü, iki yıl önce bölgede kapatılan hastanenin yerine herhangi bir sağlık tesisi açılmamasını protesto etti. Önce Yunus Emre Devlet Hastanesi'nde çocuk polikliniğinin kapatıldığını, ardından da Ankara yolu üzerindeki Doğum Hastanesi ile Zübeyde Hanım Kadın ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nin kapatıldığını belirten Mehmet Ömürlü, çocuklarının sağlık hizmetinden mahrum kaldığını söyledi.

Kendisini 10 yaşındaki oğlu Ömer'le birlikte buzdolabına kilitleyen Mehmet Ömürlü, "Geçtiğimiz aylarda Çocuk Hastanesi'nin kapatılmasını çocuğumu derin dondurucuya kapatarak protesto etmiştim. Zenginin gönlü olana kadar fakir çocukları derin dondurucuda yaşamak zorunda. Şimdi baba olarak kendimi de buzdolabına kilitlemeye karar verdim" dedi.

Sağlık alanında gelinen son noktaya tepki göstermek için böyle bir eylem yapmaya karar verdiğini ifade eden Ömürlü, "Bilindiği üzerine ilaçların tüm kalemlerini vatandaşlar ödemeye başladı. Eczanelere gittiğimiz zaman bize, 'İlaçlarınız devlet ödemesinden çıktı' diyorlar. Muayene ücretleri durmadan artıyor. Neden verdiğimizi hala bilmiyorum. Ben yıllardır bordolu çalışıyorum. Her ay SGK'ya bedel kesiliyor. Biz bu bedelin karşılığını neden alamıyoruz? Çocuklarımızın ishal ilaçlarını, balgam sökücü ve diğer şuruplarını para ödeyerek alıyoruz. Allah'ın deniz suyunu doldurup bize para ile satıyorlar. Ben bunlara para vereceksem eğer benden kesinti yapmayın" diye sitem etti.

Kapanan hastanelerinin bir an önce yeniden açılmasını isteyen Ömürlü, "Çocuklarımızı ölüme itmeyin. Hastanelerimizi geri verin. Gelin kurdeleleri beraber keselim. Hem kapatılan hastaneler açılsın hem de çocuğum ve beni bu derin dondurucudan çıkarın" dedi.

Ömürlü, daha sonra oğlunun yanına girerek buzdolabının kapısını kapattı.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com