Eskişehir'de 'Çibörek' denetimi

Eskişehir'de 'Çibörek' denetimi
Odunpazarı Belediyesi, Çibörek üretimi ve satışı yapan işyerlerini denetledi.
Zabıta, Sağlık İşleri ve Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü personellerinin katıldığı denetimlerde Odunpazarı Belediyesi sınırları içerisinde faaliyet gösteren Çibörek salonları incelendi.
 
Denetimlerde işyeri temizliği, Çibörek yapımında kullanılan gıda maddelerinin sağlık şartlarına uyumu, personel temizliği ve yağların kaç defa kullanıldığı konularında incelemeler yapıldı.
 
Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü personelinin de katıldığı denetimlerde, çibörek yapımında kullanılan yağların kaç defa kullanıldığı hassas cihazlar kullanılarak tespit edildi. 
 
Ayrıca müdürlük personeli tarafından kullanılmış yağların geri dönüşüme kazandırılması için çalışanların yapmaları gerekenler hakkında uyarılarda bulunuldu.
 
Denetimler hakkında bilgi veren Odunpazarı Belediye Başkanlığı yetkilileri, "Son yıllarda artan turizm potansiyeli Çibörek’e olan ilgiyi daha da arttırdı. İsmi artık şehrimizle özdeşleşen Çibörek, hem hemşerilerimizin hem de şehir dışından gelen misafirlerimizin aradığı tatlardan biri haline geldi. Bu kapsamda 3 müdürlüğümüz ortak denetimlere başladılar. Özellikle kızartma yağları hakkında gelen şikâyetler üzerine bu konuda hassas ölçüm yapan cihazlar kullanıyoruz. Odunpazarı Belediyesi olarak hemşerilerimizin ve misafirlerimizin sağlıklı ortamlarda yemek yemeleri için gerekli kontrolleri devam ettireceğiz."dedi.(SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com