Eskişehir'de Çocuk Endokrinolojisi Olgu Sunumları toplantısı başladı

Eskişehir'de Çocuk Endokrinolojisi Olgu Sunumları toplantısı başladı
4. Çocuk Endokrinolojisi Olgu Sunumları Toplantısı Kongre ve kültür Merkezinde başladı.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi (ESOGÜ) Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Çocuk Endokrinolojisi Bilim Dalı ile Çocuk Endokrinoloji ve Diyabet Derneği tarafından düzenlenen 4. Çocuk Endokrinolojisi Olgu Sunumları Toplantısı Kongre ve kültür Merkezinde başladı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, Türkiye’nin genç nüfusa sahip olan bir ülke olduğunu ve 25 milyon çocuk nüfusu barındırdığını söyledi.
Gönen, "Çocukların sağlıklı gelişim göstererek sağlıklı bireyler haline gelmesinin ülkemiz ve toplumumuz açısından son derece önemli. Aksi takdirde sağlıksız bireylerden oluşan toplumlar sağlıksız olacak. Üniversite olarak sadece eğitim veren bir kurum değiliz. Bunun yanı sıra sosyal, kültürel, bilimsel organizasyonları da destekliyoruz. Endokrinoloji sorunu yaşayan çocukların tıbbi ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanması, hastalıkların önlenmesi ve tedavilerinin gerçekleştirmesine yönelik bilgilerin paylaşılacağını ve deneyimlerin aktarılacağı bu toplantının başarılı geçmesini diliyorum" dedi.
Çocuk Endokrinoloji Ve Diyabet Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Feyza Darendeliler ise yaptığı konuşmada bu yıl dördüncüsünü düzenledikleri Çocuk Endokrinolojisi Olgu Sunumlarının derneklerinin önemli etkinlikleri arasında yer aldığını bu toplantıda paylaşılan vakaların tıp öğrencilerin mesleki gelişimine katkı sağlayacağını belirtti.(ERK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com