Eskişehir'de çocuklara tiyatro ile orman sevgisi aşılanıyor

Eskişehir'de çocuklara tiyatro ile orman sevgisi aşılanıyor
Sincap Çocuk Tiyatrosu yurt turnesi çerçevesinde Eskişehir’e de gelerek oyunlarını sahnelemeye başladı.

Orman Genel Müdürlüğü’nün organizasyonu ile hazırlanan ve çocuklara orman sevgisini vermeye çalışan Sincap Çocuk Tiyatrosu yurt turnesi çerçevesinde Eskişehir’e de gelerek oyunlarını sahnelemeye başladı.
Özellikle İlköğretim öğrencilerine yönelik olan Murat Kalaycıoğlu’nun yazdığı "Ormancının Rüyası" isimli oyun Eskişehir merkezi ve İlçelerinde toplam 10 ayrı okulda tekrarlanacak. Son günde Espark AVM’de bir gösteri yapılacak.
Konuya ilişkin bir açıklama yapan Eskişehir Orman Bölge Müdürü Zekeriya Mere görsel eğitimin önemine değinerek. "Çok yoğun bir orman haftası kutlaması yaptıktan sonra tiyatro gösterilerine de bugün başladık. Üstelik 27 Mart Dünya Tiyatrolar gününe de denk gelmesi ayrı bir güzellik oldu. Geçen yılda tiyatro oyunumuz çok beğenilmişti. Eğitime geleceğimiz olan çocuklarımızdan başlıyoruz. Saatlerce nutuk atsanız tiyatro oyunundaki karakterler kadar etkili olamazsınız. Görsel eğitime önem veriyoruz" dedi.
İlk oyunlarını Ahmet Sezer İ.Ö Okulunda sahneleyen tiyatrocular, sırasıyla P.Bnb.Ali Tekin, Seyitgazi, Kırka, İnönü, Alpu ve Mihalıççık’ta oyunu tekrarlayacaklar. Tiyatro ekibi ilimizin ardından Afyonkarahisar ve Kütahya’ya gidecek. 35 dakika süren müzikli oyunda fidan dikimi, orman yangınları, doğa olayları, çevre kirliliği gibi konular işleniyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com