Eskişehir'de 'Cumhuriyet Bayramı' Resepsiyonu

Eskişehir'de 'Cumhuriyet Bayramı' Resepsiyonu
Eskişehir’de, Vali Güngör Azim Tuna ve eşi Pervin Tuna, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 90’ncı yıl dönümü münasebetiyle resepsiyon verdi.

Anemon Otel'deki resepsiyona, Garnizon Komutanı Hava Tümgeneral Abidin Ünal, Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, kamu kurum ve kuruluşların üst düzey temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, şehit ve gazi aileleri ile iş adamları katıldı.

Gecede, Eskişehir Valiliği ve Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı tarafından, Cumhuriyet'in 90'ıncı kuruluş yıl dönümü münasebetiyle özel olarak hazırlanan ve 90 yaşındaki vatandaşların duygularını paylaştığı film gösterime sunuldu.

Film gösteriminin ardından konuşan Vali Tuna, geceye katılımlarından dolayı herkese teşekkür etti. Cumhuriyetin 90’ıncı yılını kutladıklarını ifade eden Tuna, "Ülke olarak koyduğumuz çok büyük hedefler var. Dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasına girmek için koyduğumuz hedefler var, bunun için çabalıyoruz, inşallah bunu da elde edeceğiz" dedi.

Vali Tuna, milli birlik ve beraberliğin önemine de değinerek şöyle konuştu:
"İstiklal Savaşı yaşadık, yine bu millet çok bedeller ödedi. Acılarla, sıkıntılarla süren bir yolculuk tabi ki bizim tarihimiz. Eski dünyaya bizim medeniyetimiz önemli katkılar sağlamış. Atalarımız, her alanda insanların hayatlarını daha kolaylaştırmak için, onları rahat ve huzurlu yaşatmak için çok hizmet etmişler. Yine, bu kültür mirası üzerinde yükselerek gidiyoruz. Bugünde özellikle Eskişehir'de 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti'nde bizi biz yapan değerleri yeniden hatırlayarak aramızdaki bağları daha da güçlendirerek birbirimizle olan ilişkilerimizi geliştirmek, aramızdaki muhabbeti sevgiyi ve saygıyı geliştirmek, bu bizim elimizde. Bunun için el birliğiyle gayret göstermeliyiz. Bu mesajı ben, bu vesileyle buradan vermek istiyorum. Cumhuriyetimizin 90’ıncı yılında Türkiye'de çok nadide iller arasında yer alan Eskişehir'deyiz. Eskişehir'in güzel insanlarıyla beraberiz. Burada olmaktan çok mutlu ve gururluyuz. Hepinizin Cumhuriyet Bayramı’nı cani gönülden kutluyorum."

Vali Tuna'nın konuşmasından sonra resepsiyon, hep birlikte 10. Yıl Marşı’nın okunması ve havai fişek gösterisiyle sona erdi.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com