Eskişehir'de "Domuz Gribi" şüphesi

Eskişehir'de "Domuz Gribi" şüphesi
Domuz gribine yakalanan 2 kişiyle aynı uçakta seyahat eden Eskişehirli bir vatandaşta H1N1 virüsüne rastlanmadığı bildirildi.

14 Mayıs'ta ABD'den hareket eden, Amsterdam üzerinden Irak'a gitmek üzere İstanbul'a gelen uçakta yapılan tetkikte, iki kişide H1N1 (domuz gribi) virüsüne rastlanmış, önlem için sözkonusu uçakta yolculuk yapanlar muayene edilmeye başlanmıştı.
Bahse konu uçakta bulunan ve 112'yi arayan Eskişehirli K.A'nın, 15 Mayıs'ta, Anadolu Üniversitesi Yunusemre Kampusü'ndeki Mavi Hastane'ye kaldırıldığını açıklayan İl Sağlık Müdürü Hüseyin Fidan, 'H1N1 şüphesiyle hastaneye kaldırılan K.A., ilk muayenesinin ardından ileri tetkikler için Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi. Burada hastadan alınan örnekler incelendi. Hastada H1N1 virüsü tespit edilmedi. Yaklaşık 2-3 saat hastanede kalan K.A. taburcu edildi. K.A.'yı evinde her gün ziyaret ediyoruz. Gerekli muayene ve ölçümleri yapıyoruz. Domuz gribine rastlanmadı, ancak tedbiri de elden bırakmıyoruz. K.A., bir hafta boyunca evinde gözetim altında tutulacak” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com