Eskişehir'de enerji verimliliği konusunda ilk adım atıldı

Eskişehir'de enerji verimliliği konusunda ilk adım atıldı
Eskişehir'de 5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanunu gereğince Enerji Verimliliği Kurulu Valilik Toplantı Salonu’nda ilk toplantısını yaptı.

Eskişehir'de 5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanunu gereğince Enerji Verimliliği Kurulu Valilik Toplantı Salonu’nda ilk toplantısını yaptı.
Vali Yardımcısı Dr. Ömer Faruk Günay başkanlığında yapılan toplantıya, Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan Çevre Mühendisi Tamer Ertok, Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü’nden Prof. Dr. Ertuğrul Yörükoğulları, Prof. Dr. Cengiz Türe ve Öğretim Elemanı Sedef Dikmen, Osmangazi Üniversitesi Rektörlüğü’nden Prof Dr. Berrin Erbay, Odunpazarı Belediye Başkanlığı’ndan Makina Mühendisi Ahmet Cem Özel, Tepebaşı Belediye Başkanlığı’ndan Makina Mühendisi Haluk Sevinçli, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Elektrik Mühendisi Cemal Sulak ve Öğretmen Ahmet Kambur ve idareciler katıldılar.
Toplantıda daha önce alınan kararlar doğrultusunda, Eskişehir’de enerji verimliliği konusunda yapılması planlanan çalışmaların; Sanayide enerji verimliliğinin sağlanması, Binalarda ısı yalıtımı, yenilenebilir enerji konusunda farkındalık yaratılması alanlarında yürütülmesi uygun görülerek, yapılması gereken çalışmalar ele alındı.
Sanayide enerji verimliliği konusunda; 31 Mayıs 2012 Perşembe günü OSB Müdürlüğü’nde yapılacak toplantıda davet edilecek sanayicilere, üniversiteler, odalar ve uygulayıcılar tarafından hazırlanan enerjiyi verimli kullanım yöntemleri hakkında bilgilendirme yapılması kararlaştırıldı.
Toplantıda konuşan Vali Yardımcısı Dr. Ömer Faruk Günay, "Enerjiyi verimli kullanmak konusunda Eskişehir’ de uygulamaya ve bilinçlendirmeye dönük çalışması ve katkıda bulunması gereken tüm kurum, kuruluş ve kişilerin harekete geçerek, bu konuda başlattığımız çalışmalara katılmaları ve çalışmaları güçlendirmeleri gerekmektedir" dedi.(ERK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com