Eskişehir'de F-4 Savaş Uçağı Patladı

Eskişehir'de F-4 Savaş Uçağı Patladı
Eskişehir'de havalanmak için hareket eden F-4 savaş uçağında henüz belirlenemeyen nedenle meydana gelen patlama sonucu 2 pilot hafif yaralandı.

Alınan bilgiye göre, 1. Hava Kuvveti Komutanlığı pistinden eğitim uçuşu için havalanmak üzere haraket eden F-4 savaş uçağında kalkış esnasında patlama meydana geldi.

Hasar oluşan uçaktaki 2 pilot hafif yaralandı. Pilotlar, tedbir amacıyla Eskişehir Asker Hastanesine kaldırıldı.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞINDAN AÇIKLAMA

Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Eskişehir'deki 1'inci Ana Jet Üs Komutanlığına ait bir F-4/2020 uçağının bugün saat 14.13'te eğitim uçuşu için Eskişehir meydanından kalkış esnasında, henüz belirlenemeyen bir nedenle üs sınırları içerisinde düştüğünü, uçakta bulunan iki pilotun uçağı paraşütle emniyetle terk ettiklerini, pilotların sağlık durumunun iyi olduğunu bildirdi.

Hava Kuvvetleri Komutanlığının internet sitesinde yer alan açıklamada şunlar kaydedildi:

''1'inci Ana Jet Üs Komutanlığına ait bir adet F-4/2020 uçağı bugün saat 14.13'te eğitim uçuşu için Eskişehir meydanından kalkış esnasında, henüz belirlenemeyen bir nedenle üs sınırları içerisinde düşmüştür.

Uçakta bulunan iki pilot, uçağı paraşütle emniyetle terk etmişlerdir. Pilotların sağlık durumu iyi olup her iki pilot kontrol amacıyla hastaneye kaldırılmıştır.

Kaza ile ilgili inceleme ve araştırma faaliyetleri devam etmektedir.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com