Eskişehir'de görülen Şerzan Kurt davasında karar çıkmadı

Eskişehir'de görülen Şerzan Kurt davasında karar çıkmadı
Eskişehir'de görülen Şerzan Kurt davasında karar çıkmadı.

Eskişehir'de görülen Şerzan Kurt davasında karar çıkmadı.
Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık polis memuru Gültekin Şahin, maktül Şerzan Kurt'un babası Ömer Kurt, annesi Nejla Kurt, Şanlıurfa BDP Milletvekili İbrahim Binici ve avukatlar katıldı.
Yaklaşık 22 aydır haksız yere tutuklu bulunduğunu belirten Gültekin Şahin, bu olayın kendisi ile hiç alakası olmadığını ve adaletin gecikme sebebinin kendisimi olduğunu söyleyerek tahliyesini istedi.
Şahin, "İddanamenin içi boştur. Benim üç atışım vardır. Bu görüntüler ile de kanıtlanmıştır. Tüm deliller bu olayı benim yapmadığımı göstermektedir. Eşim ve çocuklarım mağdur oldu" dedi.
Tutuklu polis memuru Gültekin Şahin'in avukatı Erol Halka ise, müvekkilinin kasten adam öldürme suçunu işlemediğini söyledi.
Halka, "Maktül hem kafasına darbe almıştır, hem de vurulmuştur. Gizli tanık çelişkili ifadeler vermiştir. Maktülün ölüm sebebi belli değildir. 2 yıldır tutuklu kalmasına anlam veremiyoruz. Müvekkilimin bu suçu işlediğine dair kesin bir delil yoktur. Müvekkilimin tutuklu kalması vicdanları sızlatıyor" dedi.
Mahkeme hayeti eksik evrakların tamamlanması için duruşmayı 25 Mayıs'a erteledi. Emniyet güçleri Adliye çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldılar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com