Eskişehir'de korkutan yangın! VİDEO

Eskişehir'de korkutan yangın! VİDEO
Eskişehir'de geri dönüşüm atıklarının toplandığı tesislerin yangın çıktı...

İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kontrol altına alınan yangında atık kağıt, plastik ve cam şişelerin yanı sıra 2 kamyon ile makine bandı yandı. Zararın 2-3 milyon lira olduğu belirtildi.

Alınan bilgilere göre daha önce Eskişehir'in merkeze bağlı beldesi olan ve son yapılan düzenlemeyle mahalle statüsüne kavuşturulan Çukurhisar'ın Hisar Mahallesi'ndeki Erhan Türel'e ait Türel Geri Dönüşüm Tesisleri'nde henüz belirlenemeyen bir nedenden yangın çıktı. Yanına Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Bozüyük Belediyesi, 1'inci Hava Kuvveti Komutanlığı, Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi A.Ş.(TÜLOMSAŞ) ile Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı itfaiye ekipleri müdahalede bulundu.

Yapılan çalışmaların ardından yangın yaklaşık 3 saat sonra kontrol altına alındı. Olayda tesislerde bulunan atık kağıt, plastik ve cam şişeler ile 2 kamyon ve geri dönüşümün yapıldığı makine bantları tamamen yandı.

Tesislerin sahibi Erhan Türel, Eskişehir'in Tepebaşı merkez ilçesinde toplanan atıkları tesislerinde depoladıklarını belirterek, "Yangın gece çıkmış. Tesislerimizde görevli bekçimizden önce yakındaki fabrikada çalışanlar alevlerin farkına varıp durumu itfaiyeye bildirmiş. Ancak yakın yer olan İnönü ilçesinde itfaiye aracının arızalı olması nedeniyle buraya gelememiş. 2-3 milyona yakın maddi zararımız var" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com